Katolspejs

O co chodzi z #katolspejs? Nocne dyskusje Zetek na Twitterze o płciowości

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Anna RusakAnna Rusak,22.11.2021 14:11

O czym pięćdziesięciolatkowie dyskutują z Zetkami na Twitterze w niedziele? O neozaimkach i tożsamości płciowej.

Co robią 52-latkowie w niedzielę w nocy? Kłócą się, a nie, przepraszam, DYSKUTUJĄ, na Twitterze z Zetkami o płciowości. Jeśli zastanawiacie się o co chodzi z "#katolspejs" to spieszymy z wyjaśnieniami.

Na Twitterze mamy teraz taką opcję w stylu Clubhouse, dzięki której możemy stworzyć tzw. Spaces, czyli Pokoje do dyskutowania na żywo z innymi użytkownikami Twittera. W jednym z takich pokoi trwała rozmowa o neozaimkach.

Zetki i tożsamość płciowa kontra Pan Tomasz i Wikipedia

Pewnie gdyby nie fakt, że w trakcie dołączył do niej Pan Tomasz, który postanowił pogadać z osobami uczestniczącymi w czacie na temat płciowości i tożsamości płciowej, nigdy byśmy się o niej nie dowiedzieli. Całą dyskusję najlepiej podsumowuje ta grafika:

trwa ładowanie posta...

Głównym tematem rozmowy były neozaimiki i tożsamość płciowa. Pan Tomasz ewidentnie nie mógł się odnaleźć i nie do końca rozumiał, że tożsamość płciowa jest czymś innym niż płeć. Pozostałe osoby uczestniczące w rozmowie starały mu się to jakoś wytłumaczyć:


"Pierwsza płeć mężczyzna, druga płeć kobieta, trzecia płeć osoba tzw. obojniak. To interseksualna osoba, ale tego może Pan może nie zrozumieć, nie zdziwiłabym się. Jeszcze są tożsamości płciowe np. jako osoba niebinarna, osoba agender. To są tożsamości płciowe, to jest inna rzecz niż płeć biologiczna. Takie płcie są kwalifikowane do płci psychologicznej".

trwa ładowanie posta...

Pan Tomasz domagał się wyjaśnień i dowodów, najlepiej potwierdzonych przez Wikipedię. Jednak gdy osoby uczestniczące w #katolspejs starały mu się wytłumaczyć tę różnicę, po prostu, dość niemiło im przerywał.

trwa ładowanie posta...

Wkracza Pani Teresa i ideologia LGBT

Potem do dyskusji dołączyła też Pani Teresa, która opowieściami o swoich podróżach, życiu i "znajomych gejach" początkowo wzbudziła zaufanie uczestników. Jednak spojrzenie na jej Twittera szybko zniechęciło ich do dalszej rozmowy z kobietą.

Pan Tomasz jednak nie dawał za wygraną i dalej drążył temat dyskutowania, poświęcania swojego czasu, stwierdzając przy okazji, jakże by inaczej, że LGBT to ideologia.

trwa ładowanie posta...


"Chcę tylko tyle powiedzieć, że żyjąc mamy tylko jedną monetę - to jest czas. Proszę, żebyście zwrócili/zwróciły uwagę jak inwestujecie ten czas. Moim zdaniem to, co dzieje się wokół tzw. LGBT, generalnie zgodzę się, że to jest bardziej ideologia niż w ogóle cokolwiek związanego z konkretnymi ludźmi. To jest po prostu próba zagarnięcia czasu młodych ludzi, marnowania tego czasu, po to by ten czas wykorzystać na konsekwencje czysto polityczne".

trwa ładowanie posta...

Tak, on z pewnością wie, jak dobrze inwestować swój czas. Rozmowy z Zetkami na Twitterze i próba udowodnienia im, że tożsamość płciowa (która jest faktem), tak naprawdę jest częścią ideologii, która nie ma niczego wspólnego z konkretnymi ludźmi, jest na pewno bardzo dobrą inwestycją.

trwa ładowanie posta...

Z kolejnych tweetów wynika, że Pan Tomasz jest chętny do powtórzenia takiej "dyskusji", także śledźcie hasztag uważnie, bo myślę, że to mogą być bardzo interesująca, pełna Wikipedii dyskusja. Polecam dopytać, co sądzi np. o takiej Demi Lovato i jej gender podróży. Xenopłciowość też mogłaby być ciekawym tematem do dyskusji.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wszystkich zainteresowanych neozaimkami i tożsamością płciową zapraszam tutaj, tutajtutaj. Może nie jest to Wikipedia, ale może macie inne preferencje niż Pan Tomasz. Na koniec kilka memów, bo są naprawdę piękne.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0