lGBT+
Kampania "Słyszysz Przemoc. Usłysz nas". Blanka Biernat: Mówili, że tu nie ma dla nas miejsca
Demi Lovato

Demi Lovato opowiedziało o swoim podejściu do tożsamości płciowej. Czym jest genderpodróż?

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Demi Lovato
Anna RusakAnna Rusak,20.08.2021 11:35

Demi Lovato podzieliło się swoją historią dochodzenia do własnej tożsamości płciowej i zdradziło, czy zawsze będzie się identyfikowało jako osoba niebinarna

bGxocLMz

Demi Lovato w maju podzieliło się ze światem, że jest osobą niebinarną. To skłoniło nas trochę do, chyba wszystkim nam potrzebnej, refleksji o tym, jak w ogóle o takich osobach mówić, by ich nie ranić – tutaj możecie przeczytać więcej.

Niedawno Demi zostało gościńczem "19th Represents Summit", czyli cyklu pięciodniowych rozmów z twórcami, którzy m.in. w swojej twórczości jakoś poruszają tematy związane z niedostatecznie reprezentowanymi historiami. Demi podzieliło się tam swoimi refleksjami dotyczącymi płciowości.

Historia Demi

Opowiedziało, że już w szkole podstawowej zaczęło kwestionować swoją płeć. Bardzo się też bało, że podzielenie się tym teraz, czyli stosunkowo późno, będzie odebrane jako nieautentyczne, a nie chciałoby oszukiwać swoich fanów. To była po prostu ważna część jejgo procesu leczenia:

bGxocLMB


"Byłom bardzo zdenerwowane na początku, gdy podzieliłom się tym, że jestem osobą niebinarną, ponieważ nie chciałom, aby ludzie myśleli, że jest to nieautentyczne. Chciałom tylko, aby ludzie zobaczyli, czym w moim procesie leczenia jest ujawnienie się jako osoba niebinarna".

trwa ładowanie posta...

Genderpodróż

Powiedziało też, że dla niejgo bycie osobą niebinarną oznacza to, że nie zamyka się na płeć męską i żeńską, że po prostu jest czymś więcej. Nie wykluczyło też, że może przyjść taki moment, w którym zacznie identyfikować się jako osoba transpłciowa. Dla Demi to wszystko jest po prostu genderpodróżą ("gender journey"), która trwa wiecznie.

bGxocLMD


"Może przyjść czas, w którym będę identyfikowało się jako trans… Może przyjść czas, w którym identyfikuję się jako osoba niebinarna i może przyjść poczucie, że moja płeć była ze mną niezgodna przez całe moje życie. A może też przyjść kolejny okres, w którym będę identyfikowało się jako kobieta"

trwa ładowanie posta...

Wszystko jest płynne

Demi unika szufladkowania i łatwych łatek. Uważa, że każda osoba wie, kim jest i z czym aktualnie się identyfikuje, a także że u każdego z nas dochodzenie do swojej tożsamości płciowej wygląda inaczej. To, co się w tym wszystkim nie zmienia to to, że dana osoba po prostu zna siebie i wie, jaka tożsamość jest dla niej aktualnie wiążąca.

bGxocLMJ


"Mam wrażenie, że to już nigdy nie wróci do tego podziału na "tę" i "tamtą" stronę, ale myślę, że w tym wszystkim najważniejsze jest bycie otwartym i wolnym. Ja po prostu jestem bardzo "płynną" osobą, a takie podejście pasuje do tego, jak wyrażom same siebie"

trwa ładowanie posta...

W końcu wiemy już przecież, że sztywnie, niesłusznie przyjęty podział na płcie, jest tylko konstruktem społecznym, a nasza tożsamość płciowa jest płynna. W tym sensie słowa Demi o genderpodróży wydają się jakoś oddawać ducha tego całego procesu. Niemniej, nie powinniśmy w nim też zachodzić jakoś za daleko – mam tu na myśli np. xenopłciowość.

bGxocLMK

W każdym razie sam fakt, że Demi dzieli się swoimi przemyśleniami i rozterkami w tym temacie, na pewno pomaga całej społeczności i wielu osobom, które jeszcze nie potrafią się w tym jakoś odnaleźć. Gdybyście chcieli posłuchać całego wystąpienia to znajdziecie je tutaj (ostanie pół godziny):

The 19th Represents 2021 Virtual Summit Day 4: Culture

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jan z Sosno,zgłoś
Cyrkiel, oxzywiscie masz racje ze nich robi co chce. Jej prawo. Ale ja tez mam prawo do własnego zdania i uwazam że gdyby zyla w czasach kiedy musialaby walczyc o przetrwanie to by sie pierdołami nie zajmowala, a tak probuje byc oryginalna i zwrócić na siebie uwagę.
Odpowiedz
13
like
8
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
cyrkiel,zgłoś
imo niech robi co chce nikomu nie szkodzi,polacy jak zwykle mają problem do niczego
Odpowiedz
7
like
3
dislike
przesada,zgłoś
XDD
Odpowiedz
7
like
1
dislike
Zobacz komentarze: 6
Komentarze (6)
arrow
Wednesday Addams jest biseksualna? Fani mają dowody