Jessica Pin

Zoperowała waginę w wieku 18 lat. Teraz edukuje i walczy ze wstydem związanym z kobiecą seksualnością

Źródło zdjęć: © Jessica Pin / Instagram
Anna RusakAnna Rusak,26.03.2022 10:00

Jessica Pin na swoim Instagramie edukuje i rozprawia się z mitami oraz wstydem związanym z kobiecą seksualnością i kobiecymi narządami płciowymi. W wieku 18 lat przeszła traumatyczną operację i nie chce, by ktokolwiek zmagał się z tym, co ona.

Jessica Pin na swoim Instagramie bardzo dużo mówi o kobiecej seksualności, a najwięcej uwagi poświęca anatomii łechtaczki. To zainteresowanie nie wzięło się znikąd. W wieku 18 lat kobieta przeszła operację. Operację, która zmieniła całe jej życie.

Pin sądziła, że z jej waginą jest coś nie tak. Czuła, że jej wargi sromowe nie wyglądają tak, jak powinny. Postanowiła je zoperować. Niestety, nie skończyło się to najlepiej.

Zoperowała waginę w wieku 18 lat

W 2005 roku kobieta przeszła labioplastykę. Ten zabieg polega na zmniejszeniu rozmiaru warg sromowych mniejszych, czyli zewnętrznej części skóry otaczającej otwór pochwy. Operacja niestety nie poszła najlepiej i Pin cierpi teraz na mniejszą wrażliwość łechtaczki.

trwa ładowanie posta...

Z powodu nieudanej operacji zmagała się także z problemami ze zdrowiem psychicznym. Kobieta otwarcie mówi o swoich myślach samobójczych i trudnościach związanych z zaakceptowaniem całej sytuacji. Na szczęście z tego trudnego doświadczenia postanowiła wyciągnąć coś dobrego.

Walczy z mitami i szkodliwym postrzeganiem waginy

Jessica postanowiła zająć się edukacją i zwraca uwagę kobiet, a właściwie całego społeczeństwa, na problem związany z milczeniem wokół seksualności kobiet i waginy. Uważa, że z tą częścią naszego ciała wciąż wiąże się wiele wstydu, co ma się też przekładać na medyczną obojętność w tym zakresie.

Jeśli mogę uchronić inne kobiet przed krzywdą, której mogą doświadczyć teraz i w przyszłości, to wydaje mi się, że w ten sposób walczę o jakąś sprawiedliwością dla samej siebie. To potwierdza, że to, co mnie spotkało, nie powinno się nigdy wydarzyć i nie było w porządku.

- Independent
trwa ładowanie posta...

Jessica podkreśla, że jej historia nie jest w tym wszystkim najważniejsza, nie chciała się nią kiedykolwiek dzielić. Chciałaby po prostu, by ludzie zrozumieli, jak poważnym problemem jest niski standard opieki dla osób, które decydują się na taki zabieg jak ona kiedyś.

Zwraca też uwagę na powszechność medycznych oszustównikłą wiedzę na temat anatomii łechtaczki. Twierdzi, że w podręcznikach po swojej operacji nie znalazła żadnych odpowiednich opisów tego narządu, a do tej pory nastąpiły pewne zmiany tylko w kilku z nich.

Kiedy spojrzałam na opis anatomii w podręcznikach po mojej operacji, zauważyłam, że anatomia łechtaczki nie była odpowiednio opisana w ŻADNYM z nowoczesnych podręczników. ZERO. Zilch. Nic.

- Instagram
trwa ładowanie posta...

Nie wstydźmy się swoich łechtaczek

Równie ważną kwestią jest dla niej zwrócenie uwagi na poczucie, które towarzyszy wielu kobietom, a które ją samą doprowadziło do operacji. Chciałaby, żeby kobiety akceptowały swoje sromy takimi jakie są, a na operację decydowały się tylko ze względów zdrowotnych, nie estetycznych.

Przypomnijmy więc może, że żadna część naszego ciała nie powinna być powodem do wstydu, a w akceptacji tej konkretniej części ciała może np. pomóc odwiedzenie Muzeum Waginy i zobaczenie ponad stu różnych wagin.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Independent, NYpost, News.com.au

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
mala,zgłoś
Jakbyście gdzieś napisali wprost o czym ona mówi, to może by ktoś ten art zrozumiał jak należy. Mówi o tym że unerwione są też wargi sromowe, tak jak napletek u mężczyzn, o czym nie informują podręczniki. Problemem jest to że sporo kobiet usuwa wargi sromowe bo np mają duże płatki i uważają że im za dużo skóry tam lata, a okazuje się że ta skóra też jest unerwiona i daje przyjemność.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
dudek,zgłoś
Ja tam widzę na każdej stronie budowę waginy jaką ona prezentuje. Nie wiem w jakich podręcznikach niby nie jest tak obrazowana. Wiadomo że unerwione są boki a nie tylko czubek od lat więc WTF?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się