lifestyle
Internauci oburzeni zachowaniem Pauliny u Wersow. Gratulują Mini Majkowi rozstania
Ekskluzywny Menel

Ekskluzywny Menel zdecydował się na wazektomię. Co, gdyby taki zabieg wykonała kobieta?

Źródło zdjęć: © Ekskluzywny Menel, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,24.03.2022 16:30

Ekskluzywny Menel poddał się zabiegowi wazektomii i wszyscy się cieszą. Gdyby na coś podobnego zdecydowała się kobieta, wszyscy byliby oburzeni. Witamy podwójne standardy.

Zakładam, że możecie nie wiedzieć, kim jest Ekskluzywny Menel, czyli Kamil Pawelski. Mężczyzna od dawna działa w mediach społecznościowych i jest ekspertem "męskiego lifestyle'u". Śpiewa, pisze książki, ale też nierzadko dzieli się swoim życiem prywatnym.

Ostatnio podzielił się z obserwatorami informacją o tym, że poddał się zabiegowi wazektomii. Obserwujący mogli zadawać mu pytania dotyczące zabiegu, a Ekskluzywny Menel dzielił się z nimi swoimi doświadczeniami.

Kamil Pawelski - Waiting Room

Ekskluzywny Menel poddał się wazektomii

Na zabieg wazektomii zdecydował się w pełni świadomie. Poinformował społeczność o tym, że razem ze swoją partnerką Viktorią nie chce mieć już dzieci (para ma już dwójkę). Poza tym uważa, że jego partnerka nie musi się niepotrzebnie faszerować hormonami.


Ponieważ nie chcemy już mieć dzieci. I jest to forma mojej odpowiedzialności, a także troski o zdrowie mojej Viki. Nie widzę sensu, żeby miała faszerować się hormonami .


Mam 37 lat, wspaniałą dwójkę dzieci, jest tyle super rzeczy przed nami. Czemu miałbym chcieć zmienić decyzję? Razem z Viką podjęliśmy decyzję, że taśma produkcyjna kończy produkcję.

Ekskluzywny Menel
Ekskluzywny Menel (Ekskluzywny Menel, Instagram)

Internauci wspierają Ekskluzywnego Menela. Gdyby był kobietą, reagowaliby tak samo?

Decyzja Ekskuzywnego Menela spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Internauci chwalili jego postępowanie i to, że pomyślał o żonie. Apelowali, by inni panowie brali z niego przykład. Niektórzy jednak zwracali też uwagę na to, że kobiety wciąż nie mogą dokonać podobnego zabiegu.

Przypomnijmy tu może historię Abby Ramsay, która w wieku 24 lat zdecydowała się usunąć swoje jajniki. Dziewczyna wie, że nie chce mieć dzieci, jest tego w stu procentach pewna, ale znalezienie lekarza, który potraktowałby ją poważnie zajęło jej naprawdę dużo czasu.

trwa ładowanie posta...

Jakie komentarze pojawiły się w jej przypadku? Oczywiście nie wszyscy byli tak zachwyceni, w końcu Abby jest kobietą, a kobiety jak wiemy, według niektórych nie powinny przecież móc decydować o swoim ciele, prawda?

Poza tym jesteśmy "stworzone do tego, by rodzić dzieci". Tak, to są właśnie podwójne standardy. Gdy kobieta chce dokonać podobnego zabiegu, częściej spotyka się z hejtem, nie z zachwytem i to jest po prostu bardzo przykre.

trwa ładowanie posta...

Przypomnę jeszcze, że z podobnym niezrozumieniem spotykają się dziewczyny i kobiety, które otwarcie mówią o tym, że nie planują potomstwa. Skoro nawet takie decyzje nas burzą, to co dopiero mówić o zabiegach medycznych, które zabezpieczałyby kobiety w tej kwestii?

Chciałabym napisać, że mam nadzieję, że to wszystko kiedyś się zmieni, ale chyba nie ma co na to liczyć. Mogę mieć tylko nadzieję, że kobiety, które nie chcą mieć dzieci, będą trafiały na odpowiedzialnych i pełnych zrozumienia mężczyzn, którzy będą postępowali podobnie jak Ekskluzywny Menel.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Ekskluzywny Menel, Pudelek

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Majonez wegański na Wielkanoc. Który jest najlepszy? Sprawdzamy