lifestyle
Nowe burgery w McDonald’s. Powrotu tych ulubieńców się nie spodziewacie
lot kobiecy

Lot z całkowicie kobiecą załogą. Mężczyźni sobie żartują: "Pilotka strzeli focha"

Źródło zdjęć: © Facebook, twitter, wakacyjnipiraci
Anna RusakAnna Rusak,21.04.2022 14:00

Wyobrażacie sobie lecieć samolotem z całkowicie kobiecą załogą? Taki lot zorganizowały linii EnterAir. Komentarze mężczyzn pod postem informującym o tym wydarzeniu są po prostu żenujące.

Linie lotnicze idą z duchem czasu. Przypomnijmy, że ostatnio dość intensywnie pracują nad pozbyciem się stereotypowego podejścia do wyglądu i stroju. Warto tu wspomnieć np. o liniach lotniczych Alaska Airlines, które wprowadziły neutralne płciowo uniformy oraz o ukraińskich liniach SkyUp, które z kolei pozwalają nosić stewardessom spodnie i sneakersy.

Niedawno swoim progresywnym podejściem pochwaliła się polska linia lotnicza EnterAir. W marcu odbyła lot z całkowicie kobiecą załogą. Komentarze mężczyzn pod postem informującym o tym wydarzeniu są jednak naprawdę żenujące.

Lot z całkowicie kobiecą załogą

Polska linia lotnicza EnterAir 24 marca zorganizowała wyjątkowy lot. W skład załogi na trasie Warszawa-Hurghada weszły same kobiety. Oprócz kapitanki Katarzyny Kapitan udział w locie wzięło sześć kobiet.

Informacją o tym kobiecym locie niedawno podzielił się portal WakacyjniPiraci, dodając przy okazji, że był to pierwszy taki kobiecy lot w Polsce. Niestety pod ich postem można znaleźć niesmaczne i szkodliwe komentarze panów śmieszkujących z pilotek i stewardess.

trwa ładowanie posta...

Mężczyźni nabijają się z kobiecego lotu

Mężczyźni nie ograniczają się tylko do "podziwiania" urody uczestniczących w locie kobiet. Pozwalają sobie na żarciki dotyczące ich ubioru, "humorków" i przy okazji powielają szkodliwe stereotypy dotyczące "kierujących" kobiet.


Nie było kłótni o taką samą sukienkę ? A tak serio to fajny widok , życzę tyle samo startów co lądowań!


Zaraz się pokłócą jak to same baby w pracy. Pilot strzeli focha i zamknie się w kiblu Dobrze, że w powietrzu nie trzeba parkować rownolegle na jakim kursie Panie latają ?


Dobrze ze jest auto pilot


Fajne sikoreczki


Ciekawe która pierwsza strzeliła focha

trwa ładowanie posta...

Cóż, ewidentnie do niektórych panów wciąż nie dociera, że kobiety mogą robić absolutnie wszystko i żaden ich "śmieszny" komentarz tego nie zmieni. Muszą się też przyzwyczajać do feminatywów, bo my z dumą zamierzamy wciąż mówić o "pilotkach", a nie o "pilotach".

Te żenujące komentarze świadczą tylko o ich stereotypowym i ograniczonym podejściu do kobiet w pracy. Niby dlaczego kobiety miałyby nie być świetnymi pilotkami? Tylko dlatego, że wcześniej przez patriarchat nie były dopuszczane do takich stanowisk? Naprawdę, świetny argument.

Właśnie do niego w gruncie rzeczy sprowadzają się te wszystkie "śmieszne" komentarze. Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że kobiety są gorsze w pilotowaniu niż mężczyźni i nigdy takich dowodów nie będzie. To tylko uprzedzenia nienadążających za zmianami społecznymi mężczyzn.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: wakacyjnipiraci.pl, twitter buniabuba

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Obiektyw,zgłoś
Bo są kobietami to nie można juz z nich żartować? Polskie media w tym WP na czela robią regularna nagonkę na polskich mężczyzn, a to że za miło, a to za rycerscy albo pijaki gwałciciele, nic nie potrafią i robią to w formie żartu jak i bezpośrednio. Tak więc drogie panie witamy w naszym męskim świecie. Tu nikt się z nami nie pieści
Odpowiedz
0like0dislike
wiki,zgłoś
Chętnie bym poleciała z takim mocnym składem na urlop :D
Odpowiedz
2like0dislike
Komentarze (2)
arrow
Transpłciowe kobiety wykluczone. Światowa Lekkoatletyka jest transfobiczna?