Muzeum Waginy ponownie otwarte! Mogą je zwiedzać nawet dzieci
Muzeum Waginy ponownie otwarte. Już teraz można w nim zobaczyć różnie wyglądające sromy, dowiedzieć się czegoś o okresie i anatomii. Jest inkluzywne, wspiera osoby transpłciowe i mogą je odwiedzać dzieci!
Muzuem Waginy powstało w 2019 roku w Wielkiej Brytanii i było pierwszym takim miejscem na świecie. Niestety pandemia zmusiła założycielkę - Florence Schechter - do poszukiwania nowej lokalizacji. Ta się na szczęście znalazła i 19 marca 2022 roku Muzeum Waginy zostało ponownie otwarte.
Podobne
- Wersow znów podpadła widzom. "Jak można pójść tak do muzeum?"
- Tabletki antykoncepcje mogą wpływać na depresję? Naukowcy ostrzegają
- Vabbing, czyli trend z TikToka. Czy perfumy z waginy mogą odmienić życie?
- Uchylił dzieciom nieba. Przywiózł im chmurę w słoiku
- Nagrał kawałek na tle zalanego miasta. Nie czuje się winny
Teraz znajduje się w Bethnal Green w Londynie i proponuje zwiedzającym jeszcze więcej, na jeszcze większej przestrzeni. Różnorodne obrazy wagin, wystawy dotyczące okresu i otwartość na osoby transpłciowe i niebinarne, to tylko mały kawałek tych muzealnych wspaniałości.
Co znajdziecie w Muzeum Waginy?
Poza aktualnymi wystawami - teraz zobaczycie tam taką poświęconą okresom - znajdziecie tam np. bardzo wiele obrazów waginy. "Ściana sromu" ma pokazywać ich różnorodność i walczyć ze wstydem. Można zobaczyć np. sromy z kolczykami i tamponami.
Znajdziecie je na stałej wystawie "From A to V". Poza tymi obrazami z tego kawałka muzeum dowiecie się np. o prawach osób transpłciowych, pracy seksualnej, anatomii i okresie. Z założenia miejsce ma edukować i przekazywać podstawową wiedzę dotyczącą pochwy.
Muzeum Waginy ma też specjalną przestrzeń przeznaczoną na organizację wydarzeń i wystaw, które będą współprojektowane z różnymi grupami społecznymi i aktywistami. Miejsce mają też odwiedzać wycieczki szkolne.
Otwarci na osoby transpłciowe i dzieci
Ważną częścią muzeum jest inkluzywność. Twórcy zdają sobie sprawę z tego, że temat nie dotyczy tylko heteronormatywnej części społeczeństwa. W muzeum znajdziemy więc np. informacje o tym, że nie tylko kobiety menstruują.
Poza tym Muzeum Waginy Stawia na otwartość i chce być dostępne dla wszystkich. Miejsce funkcjonuje na zasadzie darowizn, dlatego każda wystawa jest bezpłatna, a w żadnej części muzeum nie ma ograniczeń wiekowych. Twórczyni miejsca uważa, że dzieci też powinny mieć dostęp do informacji dotyczących ich ciał.
To dla nas bardzo ważne, abyśmy nie mieli absolutnie żadnego minimalnego limitu wieku. Głównym dlatego, że dzieci też mają srom i muszą się o nim czegoś dowiedzieć. Dorośli mogą czuć się dziwnie, rozmawiając z dziećmi o genitaliach […], ale jako rodzic czy opiekun mają obowiązek uczyć ich o świecie, o ich ciele, pokazywać jak o siebie dbać. Dlatego właśnie wpuszczamy każdego - bez znaczenia, ile ma lat, bo każdy potrzebuje dostępu do tej wiedzy.
Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić wam odwiedzenie Muzeum Waginy, gdy tylko będziecie planowali swój wyjazd do Londynu. Dobrze by było, gdyby podobne miejsce otworzyło się też w Polsce, chociaż biorąc pod uwagę nasze podejście do edukacji seksualnej, raczej to nie nastąpi.
Źródło: Pinknews
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu