Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

"Bądź gotowy" - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało poradnik na czas wojny i kryzysu

Źródło zdjęć: © RCB, gov.pl, materiały prasowe, twitter
Anna RusakAnna Rusak,05.04.2022 13:02

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało specjalny poradnik, który przyda się podczas kryzysowych sytuacji. Spokojnie, nikt nie wydaje go dlatego, że coś nam grozi. "Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny" to część większej akcji informacyjnej.

Jak poradzić sobie podczas wojny? Pewnie wielu z was zadało sobie ostatnio takie pytanie. Z rzetelnymi odpowiedziami przychodzi Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które od lat pokazuje, jak radzić sobie właśnie w tak trudnych sytuacjach.

"Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny" to najnowszy materiał, który został przygotowany przez ekspertów. Spokojnie, nie oznacza to, że musicie pakować walizki i przygotowywać się do tego, o czym informuje poradnik.

"Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny" - co to?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już od lat edukuje w tym obszarze, przygotowując poradniki dotyczące różnych ekstremalnych i trudnych sytuacji. Do tej pory powstały m.in. infografiki odnoszące się do zachowania bezpieczeństwa podczas burzy oraz klipy informujące o tym, jak zabezpieczyć się przed czadem.

trwa ładowanie posta...

Materiał "Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny" nie powstał więc po to, by kogokolwiek z nas straszyć obecną sytuacją. Jeśli szukacie potwierdzenia w tym obszarze, polecam Instagram "Miłosz nie wszystko wybaczy". Miłosz wielokrotnie rzetelnie odpowiadał na pytania dotyczące inwazji Rosji na Polskę.

Do poradnika stworzonego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podejdźcie więc jak do innych materiałów informacyjnych. Przeczytajcie pliki dostępne na stronie gov.pl, ale nie stresujcie się nimi.

trwa ładowanie posta...

"Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny" - jak wygląda?

Poradnik składa się z dwóch części. W pierwszej znajdziecie informacje, które pozwolą wam przygotować się na ewentualne zagrożenie. W drugiej przeczytacie o tym, jak działać w czasie kryzysu np. jak chronić się przed dezinformacją, jak zachować się podczas alarmu czy nawet jak udzielić pierwszej pomocy.


Sytuacje kryzysowe mogą mieć różne podłoże - i nie zawsze musi to być intencjonalne działanie człowieka, ale np. wypadek/awaria w zakładzie przemysłowym, który wykorzystuje w procesie technologicznym niebezpieczne substancje - dlatego warto być przygotowanym. Wiedzieć, co oznaczają np. wyjące syreny, jak się alarm odwołuje, co należy wtedy zrobić.

- gov.pl

Gdybyście woleli trochę bardziej wizualną wersję, to powstał też specjalny film "Akademii Bezpieczeństwa RCB", który też polecamy. Pamiętajcie, że taka wiedza naprawdę może się przydać, więc warto sięgnąć po publikację przygotowaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

trwa ładowanie posta...

Akademia Bezpieczeństwa RCB - "Bądź gotowy". Odcinek 3

Źródło: gov.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0