"Piękna Dziewczyna" ze "świętymi" poradami dla kobiet. Projekt jest… dofinansowany przez rząd
"Piękna Dziewczyna" to projekt dofinansowany przez rząd. Co znajdziemy na stronie? Poza standardowymi (i sensownymi?) poradami, portal przekazuje cudowne informacje o kobiecości i połączeniu z Bogiem. Trzymajcie się mocno.
Nasz rząd, a raczej poszczególne ministerstwa tworzą najróżniejsze konkursy i projekty, gdzie prywatni (i nie tylko) przedsiębiorcy czy fundacje mogą walczyć o kontrakt, czy dofinansowanie. Wcześniej o takim przykładzie mogliście przeczytać w przypadku połączenia TikToka i Netflixa od Przemysława Czarnka, MeduM.
Podobne
- Wiele kobiet się tego wstydzi. Influencerka przełamuje tabu
- Naomi Osaka: zdrowie psychiczne sportowców jest ignorowane
- Kampania "Słyszysz Przemoc. Usłysz nas". Blanka Biernat: Mówili, że tu nie ma dla nas miejsca
- Panseksualna Aleksandra: Jeśli nie ma cię w literkach LGBT+, szukaj dalej [WYWIAD]
- Kasia Pieluszka, córka posłanki PiS, poleca Xanax do samolotu
A teraz wypłynął case portalu PięknaDziewczyna.pl, gdzie opis strony w Google to... trzymajcie się. Według niego, "powstała [ona] z wiary. Wierzymy, że Bóg własnymi rękami ulepił Cię piękną. Rozgość się na naszej life – stylowej stronie". Szykujcie się na więcej takich tekstów tutaj.
"Fundamentem dla naszej kobiecości jest relacja z Bogiem"
Użytkowniczka Twittera "Cywilizacja Życia" natrafił na portal Pięknadziewczyna.pl, który jest dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Po pierwsze Rodzina!" na rok 2022. Nasza flaga, godło czy nazwa ministerstwa widnieje na dole strony internetowej.
Tylko, co takiego można odnaleźć na tej stronie? Hasło przewodnie portalu to "miejsce, w którym dziewczyny ciągną się w górę". Chyba chodzi o drogę do Boga, ponieważ treści, które się pojawią, nierzadko odwołują się do wiary - czy też przekazują, że… kobiecość ma być powiązana z Bogiem.
Najprościej będzie, gdy pokażę wam screeny, które pokazała na Twitterze "Cywilizacja Życia":
"Najbardziej podstawowym powołaniem kobiety jest bycie dobrą, w nim tkwi źródła naszego piękna, kobiecej wyjątkowości. Kiedy jesteśmy dobre, jesteśmy piękne. Podstawowe pytanie, które trzeba sobie zadać to: Czy jestem dobra? Dobra kobieta ubogaca słowem, słabość innych okrywa miłością, jest gotowa oddawać życie za tych, których kocha, a którzy jak wiemy, święci nie są. Taka kobieta zawierza swoje życie Bogu i czerpie siłę z relacji z Nim, bo wie, że jest najlepszym Ojcem, a ona w Jego rękach może być prawdziwą księżniczką" - czytamy w tekście "Boska tajemnica. Czym jest piękno kobiety?".
"Fundamentem dla naszej kobiecości jest relacja z Bogiem. Kobiecość jest najpiękniejszym darem, jaki Bóg złożył w naszych rękach [...] Bóg podarował nam niezwykłą kobietę, która chętnie poprowadzi nas na drodze kobiecości. Ona już ją przeszła i pragnie każdej z nas wskazać właściwy kierunek. Tą kobietą jest Maryja, Matka Boga. To ona jest uosobieniem wielu kobiecych cech – wrażliwości, delikatności, czułości z jednej strony i siły, wytrwałości, determinacji z drugiej [...] Chciałabym Cię zachęcić do trwania w tej modlitwie w ramach Róży. Pewnie niejednokrotnie słyszałaś o Różach różańcowych w różnych intencjach. Dziś chciałabym Ci zaproponować dołączenie do Róży za przyszłego męża. Tylko dziesiątka Różańca dziennie, a efekty są zadziwiające…" - z tekstu "Buduj na skale"
"Jeśli ten tytuł mówi o Tobie, to nie jesteś sama. Powszechność takiej postawy zdominowała debatę publiczną. Przypuszczam, że nie lubisz określenia "problem z demografią", "spadek dzietności" – raczej nie chcemy, żeby nasze osobiste sprawy były traktowane jako problem socjologiczny. Zbieg okoliczności albo timing: gdy piszę ten tekst, przez Polskę przetacza się fala oburzenia na znanego polityka starszej daty, który skojarzył brak dzieci z piciem alkoholu przez kobiety. Reakcją był bunt, a skutkiem przedziwne pomysły: nie rodzić specjalnie, za karę, żeby pokazać, użyć ciała politycznie… Tymczasem macierzyństwo zawsze jest osobiste, intymne. Znacznie starsze i bardziej naturalne, niż socjologia, interesy społeczne albo protest polityczny [...] Jeśli źródłem informacji są dla Ciebie media, potrzebny jest Twój świadomy wysiłek, żeby znaleźć treści, które nie są zniechęcające. Inwestorzy rzadko dotują treści prorodzinne – sama możesz zbadać, dlaczego. Nie są tak klikalne, jak sensacje o dramatach, rozpadach…" - czytamy w artykule zatytułowanym "Boję się mieć dzieci - dlaczego? I co dalej?"
Reasumując, portal skierowany pod młodsze pokolenie dziewczyn - mówi o sobie na TikToku jako "Your big sis".
"Tymczasem obraz stworzenia kobiety z mężczyzny można odczytywać jako opowieść o tym, że każdy z nas posiada w sobie to, co męskie, i to, co kobiece. Bóg dostrzegł w mężczyźnie taki fragment (co prawda ukryty – wszak to żebro!), z którego – jak uznał – ulepi kobietę" - z tekstu o seksualności.
"Krytyka" Sexed.pl
To może tak wcześniej: Sexed.pl to fundacja Anji Rubik, która stara się przekazywać wartościowe treści związane z "jednym z największych tematów tabu u nas", czyli z seksem. Ale i też przemocą oraz dorastaniem. Są to teksty i poradniki, które są przygotowywane przez specjalistów językiem, który trafi do każdego.
Jak już się domyślacie, portal "Piękna Dziewczyna" jest niekoniecznie dobrze nastawiony na "Sexed":
"Nie dowiesz się z Sexed.pl, że bezpieczny seks to wyłącznie seks małżeński. Każdy inny naraża cię - co najmniej na głęboki niepokój i stres [...] Nie dowiesz się też, że dziecko nie jest niebezpieczeństwem dla kobiety, ale błogosławieństwem - ponieważ organizm kobiety stworzony jest do rodzenia. Natomiast, gdy długo traktujesz dziecko jak zagrożenie [...] - przyzwyczaisz się tak je traktować" - czytamy w "Czego nie dowiesz się od Anji Rubik?".
Chociaż warto też dodać, że ich kanał na TikToku jest większym sukcesem niż SwipeTo, a nie wszystkie treści są… takie pobożne. Chociaż i jest trochę filmów, które przyciągają co najmniej średni odbiór wśród młodych odbiorczyń:
Aby oddać sprawiedliwość stronie: nie wszystkie tematy są przesiąknięte wiarą
Nie wszystkie, choć spora część, teksty na stronie "Piękna Dziewczyna" odnoszą się do wiary czy tematów Boga. Niekiedy tematy pojawiające się tam, są bardzo nowoczesne i starają się naprawdę doradzić młodym osobom. Artykuł o związku na odległość, pomimo tego, że jest ścianą tekstu, niesie ze sobą sporo treści, które mogą pomóc.
Z drugiej strony, bardzo wysoko w topce strony widnieje "lifestylowy" przekaz o tym… "Co ma Bóg do Twoich pieniędzy?", czyli próba przekazu, że Biblia zawiera "dużo do przekazania na temat zarządzania finansami". Okej?
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół