x

Wiele kobiet się tego wstydzi. Influencerka przełamuje tabu

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
15.05.2024 16:15

Mik Zazon udostępniła istotny dla wielu kobiet post. Influencerka opublikowała zdjęcia, na których pokazuje swoje niedoskonałości. Dodatkowo przekonuje, że każde ciało jest piękne. Czy obserwatorzy Mik wspierają jej działalność? Na czym polega ruch body positive?

Body positive to ruch, który promuje akceptację i szacunek dla różnorodności ciał. Jego celem jest budowanie pewności siebie, walka z hejtem oraz promowanie samoakceptacji bez względu na rozmiar, kształt czy wygląd ciała. Ruch wspiera zdrowie psychiczne wszystkich ludzi, nie zważywszy na płeć.

Popularna influencerka promuje ciałopozytywność

Mik Zazon to popularna influencerka. Jej Instagrama obserwuje blisko 950 tys. osób. Misją kobiety jest uświadamianie ludzi, że ciało nie zawsze wygląda tak jak na zdjęciach. W mediach społecznościowych publikuje posty, w których punktuje swoje niedoskonałości i tym samym promuje ruch body positive. Dawniej zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Obecnie jest w fazie recovery (powrotu do zdrowia).

Bycie przez cały czas idealnym jak na zdjęciach nie jest realne. Nie jest nawet możliwe. Nie jest to też pożądane ani oczekiwane od ciebie przez ludzi, którzy cię kochają

- przypomina influencerka
trwa ładowanie posta...

Influencerka pokazuje owłosiony brzuch i fałdki

Owłosienie kobiet to temat nierzadko otoczony tabu i stereotypami. Dla niektórych pań usuwanie włosów jest rytuałem pielęgnacyjnym, który daje im poczucie świeżości i pewności siebie. Depilacja, woskowanie czy golenie stają się częścią ich codziennej pielęgnacji, a gładka skóra jest celem estetycznym, który chcą osiągnąć.

trwa ładowanie posta...

Nie wszystkie kobiety podchodzą w ten sposób do tematu usuwania włosów z ciała. Dla niektórych jest to przykry i uciążliwy obowiązek. Mik w jednym z najnowszych postów przypomina, że depilacja to wybór. Dodatkowo zaznacza: "Prawda jest taka, że nie musisz dobrze wyglądać, aby być dobrym, ani aby twoje ciało robiło za ciebie dobre rzeczy. A definicja dobrego wyglądu to i tak nieosiągalny konstrukt społeczny".

Źródło: Daily Star

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2