Terapia to religia dla feministek? Maja Staśko się nie zgadza

Terapia to religia dla feministek? Maja Staśko się nie zgadza

Źródło zdjęć: © Instagram, Maja Staśko
Oliwia Ruta,
29.07.2024 16:15

W sieci pojawił się kontrowersyjny wpis, który oburzył internautów. Waldemar Krysiak, znany jako "Myślozbir", wypowiedział się na temat psychoterapii. Mężczyzna odniósł się do słów Mai Staśko. Ich poglądy znacząco się różnią. Czy jego post może mieć negatywny wpływ na osoby cierpiące na różne zaburzenia oraz choroby psychiczne?

Waldemar Krysiak, działający pod pseudonimem "Myślozbir", to były aktywista LGBT+, który często prowadzi publiczne dyskusje z przedstawicielami społeczeństwa queer. Mężczyzna wyznaje zasadę "gay not queer" tzn. jest homoseksualny, ale nie wspiera osób LGBT+, nie popiera transpłciowości oraz nie uczestniczy w marszach i innych aktach widoczności społeczeństwa queer. Jego poglądy są zbliżane do poglądów prawicy. Wypowiedzi Krysiaka nierzadko wzbudzają ogrom kontrowersji.

trwa ładowanie posta...

Maja Staśko o psychoterapii

Maja Staśko to lewicowa aktywistka, feministka oraz dziennikarka. Kobieta nie boi się wyrażać dosadnie swoich poglądów. Brak cenzury w jej wypowiedziach sprawia, że często trafia na pierwsze strony portalów internetowych.

trwa ładowanie posta...

Działaczka postanowiła wypowiedzieć się o psychoterapii. Na Instastory opublikowała selfie z podpisem: "psychoterapia to zbawienie". Kobieta nie ukrywa, że na takową uczęszcza. Statement zaprosił do dyskusji Myślozbira, który ma nieco inne zdanie o dbaniu o zdrowie psychiczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI

Myślozbir przeciwny psychoterapii

Myślozbir postanowił zareagować na słowa Staśko. Mężczyzna opublikował wpis, w którym stwierdził, że: "chodzenie na terapię to religia zastępcza feministek". Jego wypowiedź po raz kolejny wzbudziła ogrom kontrowersji. Wielu internautów próbuje uświadomić Krysiakowi, że jego postawa może narobić masę szkód.

trwa ładowanie posta...

W komentarzach jasno krytykują Myślozbira. "Piszesz szkodliwe bzdury. Bardzo nieodpowiedzialny post". "Teraz to d*jebaleś. To, co napisałeś jest szkodliwe dla osób potrzebujących pomocy. Można być wierzącym i chodzić na terapię. To się nie wyklucza". "A potem chlip chlip, czemu mężczyźni popełniają tyle samobójstw. Może warto przestać wyśmiewać się z terapii. To tak, jakby wyśmiewać się z chemioterapii dla chorego na nowotwór" - piszą internauci.

Podkreślmy, że osoby, które dbają o swoje zdrowie psychiczne i zdecydowały się na psychoterapię lub terapię farmakologiczną, należy wspierać w ich walce. Problemów psychicznych, tak jak fizycznych, nie należy lekceważyć. Czasami samo poszukanie pomocy zdaje się wykraczać poza czyjeś siły: warto motywować się, by otrzymać profesjonalne wsparcie i rozwiązanie - przynajmniej niektórych kłopotów.

Odkryj magię nie tylko otrzymywania, ale również dawania
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0