Maja Staśko broni Grety Thunberg

Maja Staśko broni Grety Thunberg. "To ona jest głosem rozsądku"

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,31.10.2023 15:00

"Czy nastolatka z aspergerem, autyzmem, zaburzeniami odżywiania i nerwicami powinna mówić ludzkości, jak żyć?" - zapytała zaczepnie w mediach społecznościowych "Wyborcza", odnosząc się do Grety Thunberg. Według Mai Staśko "to ona jest głosem rozsądku".

"Wyborcza" swoim krótkim wpisem na Facebooku stygmatyzuje, co tylko może w kontekście Grety Thunberg - zaburzenie ze spektrum autyzmu, choroby psychiczne, zaburzenia odżywiania. Trudno przejść obojętnie obok zaczepnego tekstu uderzającego w ekologiczną aktywistkę. Choć post został już ugrzeczniony, w internecie nic nie ginie.

trwa ładowanie posta...

Skriny postu "Wyborczej" obiegły X [Twittera], a kolejni użytkownicy wytykali gazecie dyskryminację czy hipokryzję. W końcu w przeszłości na jej łamach mogliśmy czytać o wybitnych zasługach Grety Thunberg w walce o dobro planety.

trwa ładowanie posta...

Czemu "Wyborcza" jest jak chorągiewka na dachu w przypadku szwedzkiej aktywistki? Wszystko przez to, że Greta w mediach społecznościowych opowiedziała się po stronie Palestyny będącej w konflikcie z Izraelem.

trwa ładowanie posta...

Wpis Thunberg spotkał się z ostrą reakcją izraelskich aktywistów, a także tamtejszych władz. Izraelskie Ministerstwo Edukacji oświadczyło, że usunie z programu nauczania wszelkie odniesienia do aktywistki klimatycznej Grety Thunberg po tym, jak opublikowała ona post z antyizraelskim napisem "stand with Gaza".

Aktywiści stają w obronie Grety Thunberg

Tymczasem w obronie Grety stanęła Maja Staśko. Swoje stanowisko wyraziła w mediach społecznościowych.

trwa ładowanie posta...

"Właśnie takie nastolatki w tym podłym, nikczemnym świecie potrafią wykrzyczeć prawdę. To one są głosem rozsądku" - napisała Staśko w relacji na Instagramie.

"Od wieków z kobiet głoszących prawdę i sprzeciwiających się porządkowi robi się wariatki, byle tylko zdyskredytować ich słowa i nie dopuścić do zmiany bądź obnażenia nierówności. My to znamy naprawdę dobrze" - podkreśla aktywistka.

Maja Staśko broni Grety Thunberg
Maja Staśko broni Grety Thunberg (Instagram)

Swoją opinią na temat tekstu Wyborczej podzielił się również poznański radny, aktywista w obszarze niepełnosprawności Łukasz Garczewski.

"Jest to najbardziej dyskryminacyjny względem osób neuroróżnorodnych i osób z niepełnosprawnościami tekst, jaki widziałem po liberalnej stronie polskiego krajobrazu medialnego od lat" - uważa Garczewski.

trwa ładowanie posta...

"Po pierwsze: wolność słowa jest dla wszystkich, do cholery. Jeśli chce mówić, to może, a ocenie podlega najwyżej treść wypowiedzi, a nie to, czy powinna się wypowiadać. Po drugie, któremu uprzedzonemu idiocie tam wpadło do głowy, że asperger, autyzm czy zaburzenia odżywiania sprawiają, że powinniśmy mieć wątpliwości co do treści wypowiedzi? O atakach ad personam już na studiach dziennikarskich nie uczą? Może jeszcze dodacie 'kobieta' do tej wyliczanki? - kwituje radny aktywista.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 19
Pomysł !,zgłoś
No co ? Ona też chce być sławna i mieć tyle kasy co Greta , Greta !
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
zenek,zgłoś
Wzmożone aktywiszcza o poziomie wiedzy i inteligencji Grety. Żałosne - poziom tekstów i dyskusji w wybiórczej oraz na tym portalu dokładnie oddaje ta ostatnia brązowa ikonka: i za to ją lubimy. Dla tej ikonki jestem fanem portalu vibez - trudno gdzie indziej znaleźć takie nagromadzenie politpoprawnych idiotyzmów, a konkurencja jest ostra. Można uśmiać się po pachy i poprawić sobie humor na kolejny dzień. Ciekawi mnie czy czytelnicy tego portaliku biorą na poważnie te wszystkie bzdety, które tu się publikuje.
Odpowiedz
3Zgadzam się2Nie zgadzam się
Wujek,zgłoś
Cala Europa z trwoga czeka, co to dziewcze, sponsorowane przez korporacje rzeknie na kazdy kolejny dzien. Lednin juz byl a tu prosze bardzo...
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 11