x

Facet musi płacić za randkę? Rekompensata za drogi makijaż

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
03.04.2024 13:00

Pewna influencerka opublikowała kontrowersyjny filmik. Na TikToka dodała nagranie, w którym wylicza, ile kosztują kosmetyki do makijażu i pielęgnacji twarzy. Według niej drogie produkty to wystarczający argument, aby to mężczyzna płacił za randki.

Tiktokerka uważa, że facet powinien płacić za randki

Kto powinien płacić za randki? Dyskusja na ten temat trwa już od dawna, zdania są podzielone. Niektórzy są zwolennikami płacenia po połowie (szczególnie na pierwszym spotkaniu), inni uważają, że stawiać powinien ten, kto zaprasza, a jeszcze inni hołdują zasadzie, że każdy płaci za siebie. Są również osoby (zarówno mężczyźni, jak i kobiety), które twierdzą, że ten obowiązek spoczywa wyłącznie na mężczyźnie. Feministki i feminiści starają się walczyć z tym przeświadczeniem, lecz owa walka - z tradycją i pewnymi wartościami - bywa nierówna.

Klaudia Tarka, znana jako "klatex", to tiktokerka, która postanowiła udowodnić, że kobiety mają zbyt dużo własnych wydatków, aby jeszcze płacić za przyjemności.

trwa ładowanie posta...

Influencerka opublikowała filmik, na którym wylicza, ile kosztowały jej kosmetyki do makijażu i pielęgnacji twarzy. W opisie nagrania napisała: "To właśnie dlatego panowie (powinniście płacić za randki - przyp. red.). Przygotowania to nie tania zabawa".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL

Myślozbir nie zgadza się z tiktokerką

Waldemar Krysiak, w internecie działający po pseudonimem "Myślozbir", to były aktywista LGBT+, który często prowadzi publiczne dyskusje z przedstawicielami społeczeństwa queer. Mężczyzna wyznaje zasadę "gay not queer" tzn. jest homoseksualny, ale nie wspiera osób LGBT+, nie popiera transpłciowości oraz nie uczestniczy w marszach i innych aktach widoczności społeczeństwa queer. Jego poglądy są zbliżane do poglądów prawicy.

Myślozbir postanowił uświadomić tiktokerkę. Na portalu X opublikował wpis, w którym nie kryje oburzenia jej punktem widzenia. Mężczyzna wytłumaczył, że "facet nie wymaga, żeby Julka smarowała sobie g*bę wyciągiem z mumii egipskich i spotkałby się z dziewczyną, która myje się wodą i mydłem". Dodatkowo odpowiedział na pytanie: "Dlaczego mężczyźni powinni płacić na pierwszej randce?". Według niego: "wsobna Julka nakupowała sobie kosmetyków z d*py i teraz szuka sponsora".

trwa ładowanie posta...

Warto dodać, że jeśli mężczyzna oczekuje tradycyjnego podziału ról: tzn. on stawia się w pozycji żywiciela rodziny, a jego partnerka zajmuje się domem, to oczekiwanie sponsorowania randek jest całkowicie sensowne...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Kłamczyński,zgłoś
niech pińdzia policzy cząstkowe zużycie kosmetyku a nie liczy za całe opakowania ale pewnie to przerośnie jej zdolności intelektualne
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
dfgdfg,zgłoś
dobrze, że mówi o tym głośno bo w taki sposób można odsiać kobiety g jak but z lewej nogi - bez obrazy dla buta.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
bigb,zgłoś
Po co mam płacić za kosmetyki? Umawiam się z dziwczynami co ich nie potrzebują.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 14