GenZdecyduje odpowiedzią na Okiem Młodych? Już budzą kontrowersje
Wygląda na to, że Koalicja Obywatelska zyskała swój własny odpowiednik konta Okiem Młodych. W mediach społecznościowych prężną działalność rozpoczął profil GenZdecyduje, który w jednoznaczny sposób opowiada się za KO.
Konto GenZdecyduje na X (Twitterze) powstało w lutym 2022 r., jednak pierwsze aktywności odnotowano dopiero 21 lipca 2023 r. Od tego czasu młodzi działacze ukazują - ich zdaniem - kłamstwa PiS oraz powiązania partii rządzącej z Konfederacją.
Podobne
- Oskar Szafarowicz przewiduje przyszłość. Widzi Donalda Tuska na pielgrzymce
- Oskar Szafarowicz krytykuje Marsz Miliona Serc. Działacz PiS ostro o opozycji
- Oskar Szafarowicz złamał ciszę wyborczą? Grzywna może wynieść fortunę
- Mentzen wciąż popiera przemoc. Plusy? Przynajmniej jest słowny
- Konfederacja przegranym wyborów. Klęska zaczęła się od TikToka
Wprawne oko znajdzie jednak wiele podobieństw GenZdecyduje do Okiem Młodych, konta, z którym związany jest m.in. działacz PiS Oskar Szafarowicz. Jedyną różnicą stanowią popierane partie: Okiem Młodych jawnie wspiera PiS, GenZdecyduje - KO.
GenZdecyduje nie kryje się z sympatiami politycznymi
Cała działalność GenZdecyduje zarówno na TikToku, jak i X (Twitterze) opiera się na krytyce partii rządzącej oraz Konfederacji. Działacze konta skupiają się na powiązaniach Konfederacji z Rosją czy przepisach, które chce wprowadzić Sławomir Mentzen. Skrytykowano m.in. "Piwo z Mentzenem", podejście lidera Konfederacji do przemocy wobec dzieci czy transfery posłów i posłanek z PiS do partii Janusza Korwina-Mikkego.
Jedyną partią, która unika krytyki GenZdecyduje, jest Koalicja Obywatelska. Na profilu organizacji młodzieżowej regularnie udostępniane są treści związane z Donaldem Tuskiem oraz jego wizją rządu.
Kontrowersyjne nagranie związane z Romanem Gierytchem
Podczas Campusu Polska Przyszłości działacze GenZdecyduje nagrali tiktoka, w którym pytają przypadkowych uczestników, co sądzą o pojawieniu się Romana Giertycha na listach KO. Co zastanawiające, wszyscy ankietowani zgodnie stwierdzili, że to dobry pomysł.
Pierwsza z zapytanych osób stwierdziła, że okręg świętokrzyski jest bardzo trudnym regionem, więc Roman Giertych na liście to "dobry wybór. Możemy dzięki temu zdobyć jeszcze jednego posła".
Drugi rozmówca GenZdecyduje również zgodził się z wyborem Donalda Tuska: - Strategicznie wydaje mi się, że może być to dobry ruch, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce i czy spodoba się to sympatykom i wyborcom - powiedział młody chłopak.
Ostatnia rozmówczyni stwierdziła, że "wydaje mi się, że może być to zamierzone działanie, żeby tę kampanię troszeczkę nakręcić, troszeczkę by zaangażować ludzi do dyskusji".
Wśród osób wątpiących w przemianę Romana Giertycha znalazł się m.in. poseł Franek Sterczewski, który wprost zapytał polityka o jego zdanie na temat aborcji. Giertych wielokrotnie podkreślał swój sprzeciw przeciwko przerywaniu ciąży, a jednym z głównych zapisów w planie wyborczym Koalicji Obywatelskiej jest wprowadzenie aborcji do 12. tygodnia ciąży. Zastanawiać więc może bezkrytyczne poparcie kandydatury byłego ministra edukacji narodowej przez osoby z pokolenia Z, które zazwyczaj opowiadają się za aborcją.
Co ciekawe, nagranie dotyczące kandydatury Giertycha zostało usunięte z konta GenZdecyduje ze względu na prośbę organizatorów Campusu Polska Przyszłości o niełamanie zakazu agitacji politycznej. W komentarzu do własnego oświadczenia działacze dopisali: "Nie jesteśmy związani z żadną partią, a pytani uczestnicy prezentowali tylko swoje własne poglądy".
Poprosiliśmy GenZdecyduje o komentarz w tej sprawie, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół