Sławomir Mentzen tłumaczy się z żartów na temat chorób psychicznych

Mentzen wyjaśniony na żywo. Tłumaczy się z żartów o chorobach psychicznych

Źródło zdjęć: © TikTok
Maja Kozłowska,
31.08.2023 10:15

Sławomir Mentzen 30 sierpnia był gościem Polsat News. Polityk nieudolnie próbował usprawiedliwić się z kpin z osób chorych psychicznie.

Sławomir Mentzen aktywnie promuje swoją działalność polityczną na TikToku. To, czy jego filmy przystoją osobie, która docelowo chce reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, jest sprawą mocno dyskusyjną. Niedawno lider Konfederacji opublikował na platformie społecznościowej wideo, w którym drwi z delikatnego tematu chorób psychicznych.

Na filmiku widzimy Mentzena, który stoi na tle napisu "I love Choroszcz". Miasto jest znane przede wszystkim z tego, że znajduje się tam szpital psychiatryczny. Polityk bez żenady mówi, że "przyjechał do Choroszczy, ale nie na badania, tylko zarezerwować miejsce w tutejszym szpitalu dla twórców Nowego Ładu, Tuska oraz Kaczyńskiego, których wyślemy tu zaraz po wyborach 15 października".

"Komediowe" wystąpienie prezesa Nowej Nadziei spotkało się z ogromną krytyką społeczeństwa w tym dziennikarzy, publicystów oraz innych polityków.

trwa ładowanie posta...

Mentzen: "są osoby, które trzeba przebadać"

30 sierpnia Sławomir Mentzen uczestniczył w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Prowadzący Bogdan Rymanowski stwierdził, że rozumie ostrą walkę, ale zapowiedź wysłania Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska do szpitala w Chorszczy jest nie na miejscu. Mentzen odparł:

- Nie. Znaczy też, przy czym zakładam jeszcze, że być może skończą w Sztumie albo na emeryturze w Ciechocinku, to jeszcze nie wiem, jak sytuacja się rozwinie.

Rymanowski próbował nawet wyciągnąć Mentzena za uszy po jego kontrowersyjnej wypowiedzi, dopytując, czy aby przypadkiem nie jest to żart kampanijny. Lider Konfederacji ma bowiem ciągoty do podciągania tego, co niewygodne w dowcip. Oczywiście taki, który został źle zrozumiany i/lub wyjęty z kontekstu. W tym wypadku jednak stanowczo zaprzeczył.

- Wydaje mi się, że to będzie dobre miejsce dla tych dwóch. Na pewno są to osoby, które należałoby przebadać - dodał, idąc w zaparte.

Dziennikarz Polsat News dopytał, kto i dlaczego miałby przebadać opozycjonistów Mentzena.

- Nie wiem, może lekarz psychiatra. Na czy... myślę, że... - gubił się w wystąpieniu polityk.

Gdy Rymanowski spytał, czy Mentzen w takim razie zgodziłby się na badanie i później upublicznienie wyników, ten odparł, że został już do tego zmuszony, kiedy występował o pozwolenie na broń, więc państwo dysponuje aparatami przymusu.

- Wydaje mi się, panie redaktorze, że wpadamy w jakąś zupełnie zbędną dygresję - uciął na koniec i zboczył z tematu, komentując media opisujące Konfederację jako zjadaczy psów po wystąpieniu Natalii Jabłońskiej i słowach Dobromira Sośnierza.

trwa ładowanie posta...

Mentzen miał szansę wybrnąć, przeprosić, wybronić się. Zamiast tego szedł w zaparte, kpiąc z chorób psychicznych i diagnozując przeciwników politycznych bez absolutnie żadnej wiedzy i kompetencji w tej dziedzinie. Przypomnijmy w tym momencie reakcję Mentzena na niewygodne stwierdzenie dziennikarza "Faktu" dotyczące badań potwierdzających szkodliwość bicia dzieci, co stało w sprzeczności z wystąpieniem lidera Konfederacji. Polityk odbił je tym, że jest doktorem ekonomii, a jego rozmówca nie posiada zaplecza do prowadzenia z nim dyskusji na temat badań i liczb.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 50
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 154
  • emoji kupka - liczba głosów: 99
Bolek,zgłoś
Jeżeli dotyczy towarzyszy z PiS to się zgadzam
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zawsze myślałam, że jeśli ktoś ma stopień "doktora", to powinien odznaczać się inteligencją, mieć chociaż odrobinę ogłady i pokora też by się przydała. Na przykładzie tego Pana widać, jak bardzo się myliłam.
Odpowiedz
3Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
jprdl czy ktoś tutaj jeszcze rozumie co to jest żart, nie jestem za konfederacja (coś koło PO / Lewicy) ale żart (bo tak to był żart, mentzen tak naprawdę nie pośle po wyborach Kaczyńskiego do szpitala, jak widać tego autor artykulu nie zrozumiał) mentzena naprawdę dość śmieszny. Ale oczywiście jak ten mówi żeby posłać polityków PiS do szpitala psychiatrycznego to skandal, a jak wyborcza pisze żeby wysłać polityków PiS do więzienia to wszystko w porządku
Odpowiedz
12Zgadzam się6Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 74