Donald Tusk nazwał Mateusza Morawieckiego "bambikiem"

"Mateusz, ale z ciebie bambik". Czemu Tusk nazwał tak Morawieckiego?

Źródło zdjęć: © Canva, PAP
Konrad SiwikKonrad Siwik,19.05.2023 13:45

Donald Tusk zdaje się umieć w młodzieżowy slag. Podczas wystąpienia w Słupsku zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego, nazywając go "bambikiem". Wyjaśniamy, o co poszło i co znaczy to określenie.

Szef PO w ramach akcji "Tu jest przyszłość" w czwartek 18 maja odwiedził Słupsk. Podczas swojego wystąpienia prześmiewczo skomentował otwarcie otwartego już mostu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

- Jadąc do was, czytam i oczom nie wierzę. Premier Mateusz Morawiecki postanowił uroczyście otworzyć most na Dunajcu, w Tylmanowej, który jest otwarty od pół roku. Żeby otworzyć ten otwarty most, wpadł na pomysł, żeby go zamknąć. [...] Mamy premiera, który, żeby otworzyć to, co jest otwarte, musi to zamknąć - powiedział Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Słupska.

- Mateusz, ale z ciebie bambik - skwitował szef PO.

Tusk: Mateusz, ale z ciebie BAMBIK!

Bambik - skąd się wziął i co oznacza?

Donald Tusk albo regularnie gra w "Fortnite", albo na bieżąco śledzi trendy na TikToku. "Bambik" to bowiem określenie wymyślone i rozpowszechnione przez fanów pozycji typu battle royale. Oznacza ono niedoświadczonego gracza, który nie ogarnia rozgrywki.

Szybko podłapali je tiktokerzy, a "bambik" zyskał szersze znaczenie i przeniósł się do codziennej rzeczywistości. Określane są nim przede wszystkim nieudolne osoby, którym nic w życiu nie wychodzi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0