Aktywiści klimatyczni niemcy

Niemcy: Będą surowsze kary dla ekoaktywistów? "Zabawa się kończy"

Źródło zdjęć: © Letzte Generation, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,08.11.2022 14:30

Aktywiści klimatyczny znaleźli się na celowniku niemieckich polityków. Członkowie partii chadeckich chcą zaostrzenia kar dla osób, które przyczepiają się do jezdni i niszczą dzieła sztuki. Czy działania aktywistów klimatycznych zagrażają życiu ludzi?

Przyczepiali się do asfaltu, przyklejali do obrazów, rozlewali mleko i obrzucali budynki farbami. Aktywiści klimatyczni ostatnio dość często zwracali na siebie uwagę.

Nie wszystkim podobają się takie aktywistyczne akcje i uważają je za zagrożenie dla porządku publicznego. Politycy niemieckich partii chadeckich - CDU i CSU - stwierdzili, że nie będą siedzieć bezczynnie. Chcą zaostrzenia kar dla aktywistów klimatycznych.

Niemcy chcą surowiej karać aktywistów klimatycznych

Politycy chadecji, jak informuje cytowana przez "PAP" niemiecka gazeta "Bild am Sonntag", w tym tygodniu planują złożyć wniosek o zmianę prawa. Według twórców propozycji noweli, potrzeba zdecydowanie surowszych kar za przewinienia ekoaktywistów.

Projekt niemieckiej chadecji zakłada, że za blokady dróg, które utrudniałyby przejazd policji, straży pożarnej i służbom ratowniczym, aktywiści mogliby zostać pozbawieni wolności. Takim samym karom miałoby być obarczone niszczenie dóbr kultury. Obecnie za takie przewinienia obowiązuje kara grzywny.

trwa ładowanie posta...

- Protest klimatyczny nie może być przyzwoleniem na popełnianie przestępstw. Potrzebne są zdecydowanie surowsze kary, aby przeciwdziałać dalszej radykalizacji tego ruchu klimatycznego i odstraszać naśladowców - powiedział cytowany przez PAP szef grupy parlamentarnej CSU Alexander Dobrindt.

Aktywiści zagrażają życiu ludzi?

W poniedziałek 31 październikaBerlinie pojazd, który miał uwolnić kobietę potrąconą w wypadku przez ciężarówkę, utknął w korku na autostradzie. Blokadę, która wpłynęła na korek, wywołali aktywiści klimatyczni. Kobieta zmarła.

- Jeśli robi się poważnie, a czyjeś życie może być zagrożone, zabawa się kończy - podkreślił cytowany przez "PAP" powiedział szef CSU, premier Bawarii Markus Soeder.

trwa ładowanie posta...

Postulaty ekoaktywistów z pewnością są szalenie istotne, ale jeśli ich zachowanie może zagrażać życiu innych ludzi, to naprawdę trzeba byłoby się zastanowić, czy aż tak radykalne działania, są jedynym rozwiązaniem. Pewnie, aktywiści dzięki temu zwracają uwagę na problem kryzysu klimatycznego, ale przy okazji też trochę zniechęcają do siebie społeczeństwo, co raczej nie działa na korzyść działań związanych z klimatem.

Biorąc jednak pod uwagę zaciętość i determinację aktywistów klimatycznych, pewnie nawet surowsze kary zaproponowane przez niemieckich polityków, nie wpłyną naniech za bardzo. Miejmy jednak nadzieje, że przemyślą je trochę bardziej i w przyszłości zatroszczą się o to, by ich akcje nie zagrażały życiu innych ludzi.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PAP

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0