Ostatnie Pokolenie w akcji. Aktywiści utrudnili pracę lotniska

Ostatnie Pokolenie w akcji. Aktywiści utrudnili pracę lotniska

Źródło zdjęć: © Instagram
Weronika Paliczka,
18.05.2024 15:00

Aktywiści z całego świata robią wszystko, żeby zwrócić uwagę rządów na sytuację klimatyczną. Pokojowe protesty, imprezy, blokady infrastruktury miejskiej. Mniej lub bardziej konwencjonalne metody łączy jedno - chęć zatrzymania katastrofy ekologicznej.

Sytuacja klimatyczna na świecie jest przerażająca. Choć przeciwnicy uważają, że ekolodzy przesadzają, nie można zamykać oczu na stale ocieplającą się Ziemię. Efekty globalnego ocieplenia widać gołym okiem - do Europy przywędrował gatunek kleszczy, który dotychczas żył na sawannach i preriach w Afryce i Azji. Wybuchające co roku pożary spowodowane suszą nikogo już nie dziwią. Aktywiści klimatyczni nieustannie walczą o to, żeby zwrócić uwagę rządzących na palący problem, który ma realny wpływ na przyszłość kolejnych pokoleń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL

Aktywiści klimatyczni przykleili się do płyty lotniska

Aktywiści Ostatniego Pokolenia znani są ze swoich radykalnych działań. Grupa łączy działaczy na rzecz klimatu z całego świata. Ostatnie Pokolenie ma już na swoim koncie m.in. przerywanie koncertów w filharmonii czy liczne akcje polegające na przyklejaniu się do dróg i lotnisk.

W sobotę 18 maja 2024 r. aktywiści niemieckiego oddziału Ostatniego Pokolenia doprowadzili do blokady lotniska w Monachium. Sześciu działaczy i działaczek przykleiło się do kilku miejsc płyty lotniska tak, aby zablokować działanie całego obiektu. Celem akcji było przypomnienie władzom Niemiec, jak negatywny wpływ na środowisko ma transport lotniczy.

trwa ładowanie posta...

Ceny lotów niższe niż bilet na pociąg?

Całą akcję aktywiści Ostatniego Pokolenia relacjonowali w mediach społecznościowych. Działacze podkreślają, że rząd nie robi wystarczająco dużo, aby walczyć z kryzysem klimatycznym. Ich zdaniem fakt, iż bilety na samolot są tańsze, niż na pociąg, stanowi porażkę. "To absurd, że ludzi stać na loty, a nie na podróże pociągiem. Odpowiedzialność za tą sytuację spoczywa na rządzie" napisało Ostatnie Pokolenie na X. Pracownicy lotniska natychmiast wezwali policję, która rozpoczęła proces usuwania aktywistów z płyty lotniska. Ostatecznie funkcjonariusze aresztowali sześć osób.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
Runway,zgłoś
Sami się przykleili, to nie się sami odkleja. Potrzymać ich z tydzień i z głodu będą sami będą prosic aby ich uwolnić.
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
maja,zgłoś
nie odklejać a odcinać przyklejone kończyny, ile razy się przyklei ? dobre pytanie
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Koper,zgłoś
5 lat w zakładzie zamkniętym da czas na przemyślenia
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4