Narkotykowe El Dorado. Lekarz podawał sobie fentanyl w godzinach pracy
Jeden z najgroźniejszych narkotyków na świecie dotarł do Polski i ma się dobrze. Wie o tym doskonale krakowski lekarz, który wstrzykiwał sobie fentanyl podczas pracy. Doktor z piekła rodem przyjmował pacjentów w trakcie kroplówki, która zawierała środek. O wszystkim miał wiedzieć dyrektor szpitala.
Podziemie narkotykowe w Polsce istnieje i ma się całkiem nieźle. Wiedzą o tym policjanci, ale też dilerzy i ich klienci. Czasem nie trzeba jednak schodzić "pod ziemię". W aptekach dostępna jest lecznicza marihuana oraz leki zawierające substancje uznawane za psychoaktywne. O narkotyzowaniu się syropkami na kaszel od lat chodzą legendy. Czy faktycznie tak łatwo można zdobyć narkotyki?
Podobne
- Fentanyl zniknął ze szpitala geriatrycznego? To dopiero czubek góry lodowej
- Marihuana medyczna nie dla każdego? Ministerstwo zapowiada zmiany
- Szajka narkotykowa rozbita. Działali w niecodziennym miejscu
- Fentanyl zbiera żniwo w Polsce. Ekspertka alarmuje: pacjenci wymuszają recepty
- Yung Adisz ostrzega przed fentanylem. "To moja odpowiedzialność"
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI
Lekarz z Krakowa podkradał fentanyl z zapasów szpitala
Dziennikarz TVN24 przeprowadził śledztwo na temat lekarza przyjmującego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Doktor miał podkradać z zapasów szpitala ampułki z fentanylem, wyjątkowo niebezpieczną substancją stosowaną jako narkotyk w wielu zakątkach świata. To właśnie fentanyl odpowiada za powstające w Stanach Zjednoczonych "miasta zombie". W medycynie środek stosowany jest jako wyjątkowo silna substancja przeciwbólowa z grupy opioidów.
Pracownice i pracownicy szpitali mają dostęp do większości substancji medycznych. Powinny być one jednak stosowane pod nadzorem oraz wyłącznie do leczenia, a nie narkotyzowania się. Inne podejście do tematu miał lekarz pracujący w krakowskim szpitalu. Medyk podawał sobie fentanyl w formie kroplówki. Następnie z wężem przyczepionym do ręki przyjmował pacjentów oddziału ratunkowego. Jedna z osób, która miała kontakt z lekarzem, poinformowała dziennikarza TVN24 o tym, ile ampułek fentanylu zniknęło przez działanie medyka: - Około 18 ampułek w ciągu dwóch tygodni. I ten lek sobie otworzył, nabrał w strzykawkę, igłę. Oczywiście nabrał ten lek i sobie podał.
Lekarz już wcześniej był zwolniony z innego szpitala
Uzależnienie doktora doprowadziło do zwolnienia go z placówki, w której pracował wcześniej. Głos w sprawie lekarza zabrała ministra zdrowia Izabela Leszczyna: - To jest niedopuszczalne i za takie czyny lekarz musi odpowiedzieć.
Dyrekcja szpitala uważa natomiast, że praca lekarza będącego pod wpływem narkotyków jest "poświęceniem". Temat medyka nagłośniły ratowniczki medyczne, które nakryły go na leczeniu pacjentów w trakcie zażywania narkotyków. Zamiast pochwały otrzymały one jednak wybór: zwolnienie dyscyplinarne, dobrowolne odejście z pracy lub przenosiny.
Pod naciskiem mediów dyrektor zdecydował się jednak powołać komisję badającą przypadek lekarza. Za przywłaszczanie sobie środków odurzających grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Trwające śledztwo nie przeszkadza jednak medykowi w dalszym wykonywaniu pracy.
Popularne
- Zapowiedzi LEGO Harry Potter na 2025 r. Potężny debiut unikatowej budowli
- Taśmy Buddy wstrząsną internetem? "Zmieni trochę optykę"
- Friz zamroził influencerów? "Ratownicy musieli nas wyciągać z lodu"
- Podała dziecku ciasto z alkoholem. Wiernikowska rozpętała burzę
- Mini Majk podjął ważną decyzję. Influencer zmieni wygląd?
- To już oficjalne. Media społecznościowe nie dla nastolatków
- Dawid Podsiadło robi karierę za granicą? "Pierwsze kroki na scenie"
- Tiktokerka zrobiła dramę w Starbucksie. Nie zgadniesz, o co poszło
- Bambik i V-dolce w "Milionerach". Czy uczestniczka znała odpowiedź?