Transkoreańskie influencerze opowiada o transrasowości: "Ludzie muszą to zaakceptować"
Oli London to niebinarne, transrasowe influencerze, które teraz identyfikuje się jako osoba pochodzenia koreańskiego. W najnowszym wywiadzie opowiada o swoim podejściu do transrasowości i mierzy się z zarzutami odnoszącymi się do jego postępowania.
Jeśli czytaliście już tekst Kuby o Olim Londonie, to wiecie, że jest to naprawdę wyjątkowa internetowa osobistość. Influencerze zasłynęło dzięki swoim operacjom plastycznym. Wykonało je, by upodobnić się do wykonawcy południowokoreańskiego zespołu wykonującego K-pop.
Podobne
- Ruszyły kontrole w szkołach. "Pyta o rejestr przestępców seksualnych"
- 6 faktów o aseksualności, które zmienią wasze postrzeganie tych osób
- CBOS w 1994 roku pytał Polaków o LGBT+. Dziś nawet pytania śmieszą
- Co o związkach partnerskich myśli Donald Tusk? Od 10 lat to samo - nie, nie nabierzemy się
- Adidas z kolekcją na Miesiąc Dumy. Męski model w damskim stroju kąpielowym
Po więcej informacji na temat tej niezwykłej osoby zapraszam do tekstu Kuby. Niedawno London wystąpiło w programie "Channel 4", w który porozmawiało o swoim podejściu do transrasowość.
Transrasowość i Oli London
Jak już pewnie zauważyliście dzięki neutratywom, których używam w tym tekście, Oli jest osobą niebinarną i używa zaimków: "they/them/Korean/Jimin". Te ostatnie określenia są ściśle powiązanie z rasową identyfikacją Oliego. London uważa się za transkoreańczyka.
Can You Identify As Transracial? | Would You Rather | Channel 4
W rozmowie podkreśla, że mieszkało w Korei przez rok, kochało całą jej historię i kulturę. Przeszło też wiele bolesnych operacji, by upodobnić się do osób mieszkający w Korei i wyraziło nadzieję, że ludzie w końcu to zrozumieją.
Oli twierdziło, że wszyscy muszą zaakceptować to, że uważa się teraz za osobę pochodzenia koreańskiego. Podkreślało też, że każdy z nas ma prawo do transrasowości i możemy wybierać z jaką narodowością się identyfikujemy.
Wszyscy mamy prawo wybrać to, w jaki sposób się identyfikujemy i kim chcemy być. Jestem Koreańczem i ludzie muszą to zaakceptować.
Transrasowość nie istnieje?
Z tą opinią nie zgodziła się jejgo czarnoskóra rozmówczyni. Kobieta stwierdziła, że transrasowość jest bardzo szkodliwa. Ona przecież nie może nagle usiąść na jego miejscu i stwierdzić, że jest białą osobą. Zwróciła uwagę na to, że transrasowość jest po prostu kolejny przywilejem białych osób.
Jeśli ty jako biała osoba możesz tu usiąść i powiedzieć: "Mogę być czarnoskórą osobą lub mogę być Koreańczykiem", a ja nie mogę się w ten sposób zmienić i skorzystać z tego przywileju, z którego ty korzystasz, to z pewnością nie jest to równoprawna wymiana.
Stwierdziła, że Oli nie jest Koreańczem i nigdy nim nie zostanie, bez względu na to, ilu operacji nie przeprowadziłoby na swoim ciele. Wytknęła jejmu, że postępując w ten sposób przyjmuje rolę białego zbawcy, a jego zachowanie jest lekceważące.
Myślę, że kolor twojej skóry ma wiele wspólnego ze wszystkim, co robisz. Myślę, że musisz uznać, że biała supremacja to problemem globalnym. [...] Jeżeli nie dostrzegasz braku równowagi sił w tym, co robisz i jak lekceważące jest to zachowanie, to udowadniasz, że robisz to dla pieniędzy i uwagi.
Oli London- BTS Butter cover (HYBE Audition Tape)
Jeśli jako osoba niebinarna przyjmujesz kulturę mniejszości w kolejnej mniejszość, to to, co robisz, to tak naprawdę udawanie białego zbawcy. Wydaje ci się, że możesz tak po prostu przyjąć ucisk z jakim naprawdę zmaga mniejszości.
To nie pomoc, to syndrom białego zbawcy
Niestety, wszystkie argumenty kobiety odbijały się od Londona. To niebinarne influencerze wciąż uważa, że transrasowość jest czymś ważnym i potrzebnym, nie dostrzegając przy tym, jak bardzo w taki sposób krzywdzi mniejszości.
Zachowanie Oliego nie tylko negatywnie oddziałuje na osoby z mniejszości etnicznych i kultywuje syndrom białego zbawcy, ale i przy okazji szkodzi całej społeczności LGBTQ+. To przecież nie jest tak, że wybieramy sobie naszą tożsamość czy narodowość. Po prostu się z nią rodzimy i to jest chyba coś, czego Oli nie rozumie.
Źródło: Channel 4, Dailymail
Popularne
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?