Pracodawco! Sprawdź, ile kosztuje cię miesiączka. Powstał kalkulator produktów menstruacyjnych
Kalkulator produktów menstruacyjnych pozwoli pracodawcom sprawdzić, ile wydaliby na środki higieniczne, gdyby w końcu zatroszczyli się o menstruujące osoby. Projekt "Cykl Kariery" wspiera Kulczyk Foundation.
Co piątej menstruującej osoby nie stać na zakup środków higienicznych w trakcie miesiączki. Jeśli w to wątpiliście, to pewnie nie używaliście jeszcze kalkulatora kosztów miesiączki, który pomaga wyliczyć, ile pieniędzy przeznaczamy na podpaski i tampony.
Podobne
- Branża beauty tworzy kompleksy? Internauci oburzeni
- Prezes NBP, Glapiński, atakuje młodych: "Najbardziej niemądra i panikarska grupa", "powinni się stuknąć w głowę"
- Wpadka podczas kremacji? Grabarz mówi, co się wtedy dzieje
- Nie "produkty do higieny intymnej" tylko "produkty menstruacyjne" - sieć walczy z tabu wokół okresu
- Jak Ukrainki mogą dokonać aborcji w Polsce? Powstał poradnik w języku ukraińskim
Ja np. wiem, że mój okres - gdyby nie majtki menstruacyjne i kubeczek - kosztowałby mnie mniej więcej 11 tysięcy złotych. Problem ubóstwa menstruacyjnego to nie jakiś wymyślony temat, a rzeczywisty kłopot, z którym zmaga się wiele osób w trakcie okresu.
Dlatego tak ważne są inicjatywy, które próbują jakoś zaradzić tej sprawie. Na uczelniach w całej Polsce można już znaleźć np. Różowe Skrzyneczki. Co jednak z miejscami pracy? Czy w nich też znajdziecie środki higieniczne, które pomogą wam w trakcie okresu? Raczej nie i dlatego projekt "Cykl Kariery" jest tak ważny.
Pracodawco! Sprawdź, ile podpasek i tamponów będziesz potrzebował!
Dominika Miszewska, która współtworzyła też Kalkulator Menstruacyjny, razem z Kulczyk Foundation zachęca firmy do tego, by stały się bardziej przyjaznym miejscem dla osób, które mają okres. W ramach inicjatywy "Cykl Kariery" powstał kalkulator, który pomaga firmom liczyć, jakich środków finansowych potrzebują, by zapewnić osobom pracującym ochronę menstruacyjną.
Miejsca pracy były kiedyś projektowane i zajmowane w większości przez mężczyzn, wobec czego są one stworzone w sposób nieuwzględniający potrzeb swoistych dla kobiet. Wychodząc pracodawcom naprzeciw, stworzyliśmy kalkulator, w którym każdy może oszacować, ile środków potrzebuje dla zapewnienia ochrony menstruacyjnej w swojej firmie oraz z jakimi kosztami to się wiąże.
Jak działa kalkulator?
Pracodawca może wybrać, czy chce zapewnić produkty higieniczne tylko na pierwszy, niespodziewany dzień okresu ("zaopatrzenie awaryjne") czy może chciałby, żeby osoby menstruujące miały do nich dostęp ciągle, podczas całej miesiączki ("pełne zaopatrzenie").
Potem musi podać, ile kobiet i osób menstruujących pracuje w firmie, ile jest w niej łazienek i zdecydować, czy stawia na podpaski, tampony, czy może na obie te opcje. Dzięki temu dowie się, jaki jest koszt zakupu takich produktów na miesiąc, ile z nich musi się znaleźć w każdej łazience oraz ile w sumie tych środków higienicznych potrzebuje.
Dlaczego to tak ważne?
Projekt powstał w ramach Cyklu Kariery, czyli ogólnopolskiego programu wzmacniającego pracodawców w tworzeniu przyjaznych miejsc pracy dla wszystkich pracowników, bez względu na ich płeć.
Pracodawcy są zachęcani nie tylko do zapewniania osobom menstruującym potrzebnych środków higienicznych, ale i do edukowania. W końcu miesiączka wciąż jest pewnym tematem tabu i nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, z czym się wiąże.
W pracy spędzamy naprawdę bardzo dużo czasu, warto byłoby się więc zatroszczyć o jak największy komfort dla wszystkich osób pracujących, prawda? Już nie mówię nawet o wprowadzeniu wolnych dni dla osób menstruujących (chociaż i takie inicjatywy się u nas zdarzają!). Szczegóły dotyczące inicjatywy i kalkulatora znajdziecie na stronie "Cykl Kariery".
Źródło: https://cyklkariery.pl/menstruacja-w-pracy/
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos