Grabarz opowiada o kremacji

Wpadka podczas kremacji? Grabarz mówi, co się wtedy dzieje

Źródło zdjęć: © @robas000, Canva / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.05.2024 12:30

Co się stanie, jeżeli człowiek uznany za zmarłego obudzi się podczas kremacji? Z odpowiedzią na tak przerażające pytanie zmierzył się Robert, popularny grabarz nagrywający na TikToku.

Dopóki nie powstanie lek na długowieczność lub możliwość wgrania umysłu do chmury, wszystkich ludzi czeka ten sam los. Większość skończy w tradycyjnej trumnie, część skusi się na kompostowanie, a jeszcze inni wybiorą kremację.

Pewien internauta zadał w sieci wstrząsające pytanie. Co jeśli osoba uznana za zmarłą obudzi się w piecu krematoryjnym? Z odpowiedzią pośpieszył Robert, pracownik zakładu pogrzebowego z Poznania. Mężczyzna jest popularnym twórcą na TikToku, który rozwiewa wątpliwości na najtrudniejsze zagadnienia związane ze śmiercią i pochówkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Obudzisz się podczas kremacji?

Robert uspokoił internautę. Współczesna medycyna jest rozwinięta do takiego stopnia, że niemal wykluczone jest, aby lekarze pomylili się przy orzekaniu zgonu.

- Jeżeli ktoś umrze w szpitalu, placówka daje sobie dwugodzinne widełki. To nie wygląda tak, że ktoś odejdzie i dzwonią od razu do nas, że mamy odebrać osobę zmarłą. Trzeba odczekać dwie godziny, podczas których ciało przebywa w promorte, pomieszczeniu do przechowywania osób zmarłych, i w ten sposób szpital daje sobie widełki "w razie w" - wyjaśnił Robert.

Niepokojące pytanie do grabarza. "Temperatura zrobi swoje"

Grabarz podkreślił, że nie ma możliwości, aby osoba uznana za zmarłą obudziła się w piecu krematoryjnym. Powód jest wstrząsający. Temperatura w piecu jest tak wysoka, że kremacja odbywa się błyskawicznie.

- W piecach kremacyjnych panuje temperatura 900-1000 stopni - tłumaczy grabarz i dodaje: - Przy takiej temperaturze nie ma możliwości, żeby ktokolwiek się obudził. Jest to po prostu niemożliwe fizycznie, bo gdy trumna jest wprowadzana do pieca, temperatura nie pozwoli już na nic, tylko zrobi swoje.

- Pochówki urnowe przy udziale kremacji tak właśnie wyglądają. Myślę, że nie ma się co martwić, że ktokolwiek obudzi się w piecu kremacyjnym, bo to jest uderzenie zbyt dużej temperatury, żeby ktokolwiek zdążył się obudzić - podsumowuje Robert. Jeśli rozważaliście kremację, ale obawialiście się pobudki w piecu, teraz możecie być spokojni, że nic takiego się nie stanie.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 33
  • emoji ogień - liczba głosów: 187
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 77
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 15
  • emoji kupka - liczba głosów: 70
Majster,zgłoś
Super, majątek zostaje
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
I dlatego prawo powinno dopuszczać pochówek zgodny z tradycją przodków czyli, dla chętnych, spalenie na stosie; w przeciwieństwie do krematorium że stosu można uciec po przebudzeniu
Odpowiedz
8Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Lepiej sie obudzić w piecu niż pod ziemią..
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 119
Komentarze (119)
Powrót