zdrowie-psychiczne
Szefowa zapłaci pracownikom, aby robili sobie dobrze w pracy
kph

Pomoc „Na wyciągnięcie ręki” – nowa kampania KPH i Facebooka dla osób LGBT+

Źródło zdjęć: © Kampania Przeciw Homofobii, Facebook
Anna RusakAnna Rusak,25.05.2021 12:30

Jeśli jesteście młodą osobą należącą do społeczności LGBT+, to możecie dołączyć do grupy i skorzystać z rad specjalistów. Jeśli chcielibyście jakoś wesprzeć te osoby, to nowa kampania KPH „Na wyciągnięcie ręki” też jest dla Was. Po prostu samo dobro

bEhRSdsP

Wsparcie osób LGBT+ w naszym kraju nie jest na najlepszym poziomie, co wiemy chociażby z ostatniego raportu ILGA-Europa. Przypominam, że zajęliśmy w nim ostatnie miejsce. Na szczęście mamy też wspaniałe organizacje, które poprawiają tę sytuację. Ostatnio nawet łącząc siły z Facebookiem.

„Na wyciągnięcie ręki” to nowa akcja Kampanii Przeciwko Homofobii, która ma wspierać młode osoby LGBT+. Warto odnotować, że często doświadczają one przemocy psychicznej czy fizycznej, a jak podaje KPH – aż na 80% z nich czas przymusowej izolacji wpłynął jeszcze bardziej negatywnie.

Na czym polega „Na wyciągnięcie ręki”?

To nowa kampania w ramach której m.in. powstała nowa platforma „Na wyciągnięcie ręki”, na której młodzi mogą znaleźć wsparcie i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy. Oprócz tego, że wymienione zostały telefony zaufania i instytucje, które mogą pomóc osobom LGBT+, powstały też spoty wideo.

bEhRSdsR

Możemy na nich zobaczyć 17 osób reprezentujących wszystkie z literek tego skrótu. Poza tym w spotach pojawiają się też psychologowie i psycholożki, seksuolożki, czyli specjaliści, którzy też są częścią tego projektu.

Eksperci i ekspertki radzą np. jak sobie radzić z poczuciem beznadziei, tłumaczą czym jest dysforia płciowa i opowiadają np. o przygotowaniach do wychodzenia z szafy. Jeśli ten ostatni temat Was interesuje, to 28 maja, czyli w piątek, o 19:00 na profilu KPH odbędzie się spotkanie live z psycholożką Wiolą Jaworską, która odpowie np. na pytanie: kiedy najlepiej z tej szafy wyjść? Szczegóły macie tutaj:

Dołączcie do grupy

Poza tym na stronie znajdziecie też poradnik dla sojuszników osób LGBT+. Możecie się z niego dowiedzieć, jak ich wspierać i co możecie dla nich zrobić. Dodatkowo mamy też wyróżnionych kilka facebookowych grup, które polecają twórcy kampanii. Znajdziecie tam m.in. Grupę Wsparcia dla Osób Transpłciowych i Córki Safony.

bEhRSdsT

Tutaj mam delikatną obawę odnośnie takiego publicznego udostępnia informacji o grupach dla osób LGBT+. Z jednej strony rozumiem, że powinno się o nich mówić, żeby osoby, które ich potrzebują, po prostu wiedziały, jak je znaleźć. Z drugiej obawiam się, że niestety są ludzie, którzy mogą je wykorzystać w negatywny sposób, poprzez dołączenie do nich i np. szkalowanie czy gnębienie.

Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie i że grupy są w odpowiedni sposób zabezpieczone przed takimi działaniami lub szybko na nie reagują. W każdym razie polecam każdemu odwiedzenie strony kampanii „Na wyciągnięcie ręki”, bo to potrzebne dobro, którym trzeba się dzielić.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Iga Krefft opowiedziała o swojej nerwicy i depresji - chcemy więcej takich normalizujących historii