#Jestem Przeciw Transfobii - akcja na Dzień Widzialności Osób Transpłciowych
Są wokół nas i nie chcą być dłużej niewidzialni. W Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych razem z nimi możecie powiedzieć: #JestemPrzeciwTransfobii
"Odkąd wyszłam z szafy, zaczęłam żyć pełnią życia" – tak mówi Anna Maria, czyli ratowniczka i społeczniczka, która jest jedną z bohaterek kampanii społecznej #JestemPrzeciwTransfobii zorganizowanej przez KPH. Czemu mówimy o tym dzisiaj?
Podobne
- Dziś Dzień Widzialności Osób Transpłciowych - czemu mówienie o nich jest tak ważne?
- PAN potępia rozpowszechnianie stereotypowych opinii "naukowych" dotyczących osób transpłciowych
- Samoidentyfikacja płci nigdy nie była tak prosta – Hiszpania z nowym prawem dla osób transpłciowych
- Nie boją się mówić o tym, kim są. Transpłciowe osoby, które warto znać
- Tomasz Karolak opowiada o tożsamości córki. To zła decyzja [OPINIA]
31 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych, a dzięki kampanii KPH możemy dostrzec osoby transpłciowe wokół nas, poznać choć kawałek ich świata i historii. Z tej okazji polecamy Wam obejrzeć filmiki, które znajdziecie na profilu organizacji.
Dzięki nim poznacie nie tylko Annę Marię, ale też 9 pozostałych osób, które podzielą się z Wami swoją historią. Dziennikarz Anton, student Elliot, czy piercerka Veronica - to naprawdę inspirujące osoby, a ich obecność pomaga zarówno osobom, które jeszcze nie wyszły z szafy, jak i tym, którzy o transpłciowości wiedzą niewiele.
Żyję pełnią życia - Anna Maria Szymkowiak #JestemPrzeciwTransfobii
Jeśli chcielibyście wesprzeć KPH, to gorąco zachęcamy Was do zakupu koszulek kampanii. 30% dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazane na działania pomocowe stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.
Czuję się bezpieczny i kochany - Kacper Potępski #JestemPrzeciwTransfobii
Koszulka, która pomaga
Choć może Wam się to wydać odrobinę absurdalne, to taka jedna koszulka może sporo zmienić. Dlaczego? Dzięki niej dajecie sygnał osobom z Waszego otoczenia, że wspieracie osoby transpłciowe – i dotyczy to zarówno osób z Waszej bańki, jak i spoza niej. Dzięki temu też Wasi znajomi, o których nie wiecie, że np. są osobami transpłciowymi, mogą czuć się przy Was bezpieczniej i swobodniej.
Oczywiście taka koszulka nie jest jedynym rozwiązaniem. Możecie okazać swoje wsparcie chociażby przez zwykłe udostępnienie informacji/grafiki, w której dacie znać, że wspieracie osoby transpłciowe. Chociażby taka byłaby super:
Język, który nie rani
Poza tym przyglądajcie się też temu, co i jak mówicie. Najbardziej pomocne w tym zakresie będą neutratywy, czyli słowa i zwroty, które nie są nacechowane płciowo. Więcej pisaliśmy o nich tutaj. Z pewnością pomocny będzie też sam Słownik Neutratywów.
Najważniejsza jest jednak edukacja. To nic złego, że jeszcze nie wiecie dlaczego deadnaming to przemoc, nie rozumiecie, czemu powinno się mówić o korekcie płci, a nie "zmianie płci”. Ja też nie wiedziałam. Ważna jest jednak otwartość, chęć poznania i zrozumienia, a dzięki takim akcjom jest to jakoś łatwiejsze.
Dlatego jeszcze raz serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z filmikami KPH i do poczytania o osobach transpłciowych. Chyba nie ma na to lepszego dnia, niż Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych. Wiecie – to, że czegoś nie widzicie, nie oznacza, że nie istnieje. A oni na szczęście istnieją. Są tuż obok Was. Dajcie im się dostrzec i poznać.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj