lifestyle
Praca jak wakacje. Zwiedzaj świat i zgarnij 10 tys. euro
NitroZyniak o zachowaniu: "jest mi głupio"

Nitro idzie na terapię przez napady gniewu? "Nie potrafię zamknąć mordy"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.11.2022 14:30

NitroZyniak wypowiedział się na temat swojej przeszłości, napadów gniewu i niewłaściwych zachowań w sieci. Przyznał, że ma problem, z którym ciężko mu walczyć. - Ja mam ogólnie coś takiego w mózgu, że ja nie potrafię zamknąć mordy. (...) Zawęża mi się wzrok i muszę powiedzieć tej osobie, albo tym ludziom to, co chcę powiedzieć - mówi influencer, który zdradza, że rozważa udział w terapii.

Dzisiaj o kolejnej dramie polskich influencerów, a właściwie o uniwersum NitroZyniaka, czyli Sergiusza Górskiego, popularnego youtubera.

Internauci przypomnieli toksyczne zachowanie NitroZyniaka

Internauci - w świetle tego, co się dzieje z Jackiem Murańskim i tym, że internet chce go "wyrzucić" z Fame MMA za toksyczne i niekiedy wręcz patologiczne" zachowania - zdecydowali przypomnieć przeszłość osoby, która miała być rzekomo przez Murańskiego pokrzywdzona, za co zresztą go pozwała. Mowa o NitroZyniaku.

Zdaniem internautów, zachowanie Nitra było nawet w niedawnej przeszłości toksyczne. I tutaj wchodzi cała na biało (tęczowo? aktywistycznie?) Maja Staśko, która wrzuciła na Twittera kilkadziesiąt przykładów zachowań i słów Nitra, które można byłoby postawić na równi z tym, co zafundował nam Murański.

Oczywiście są to fragmenty wyrwane z kontekstu, czy niepełne. Są przykładami zachowania, ale nie zawierają całej historii. Warto mieć to na uwadze.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nitro o byciu kontrowersyjnym

Nitro, który od jakiegoś czasu jest pod ostrzałem krytyki, zabrał głos w tej sprawie.

Internauta zapytał, czy "gdyby Nitro nie był czasem tak ostry i kontrowersyjny, to czy jego zasięgi by nie ucierpiały". Ciekawe pytanie, ponieważ wypowiedzi twórcy nierzadko zyskiwały popularność właśnie wtedy gdy budziły oburzenie. Wtedy sporo osób, w tym popularna aktywistka i feministka - Maja Staśko, wypowiadały się o nich.

- Kurde, ja tak myślę, że do mnie przyległa taka łatka "pato", bo ja mam czasami takie odpały. Ja mam ogólnie coś takiego w mózgu, że ja nie potrafię zamknąć mordy. Jak ktoś mnie wku*** to jakby zawęża mi się wzrok i muszę powiedzieć tej osobie, albo tym ludziom, to co chcę powiedzieć - odpowiedział na to pytanie Nitro. - Ale staram się pracować nad sobą, m.in. w ostatnich miesiącach przestałem grać w League of Legends, bo to była chyba ta gra, która najbardziej wyciągała ze mnie to, co najgorsze - dodał.

Moim zdaniem, jedną z najbardziej toksycznych kiedyś osób na polskim Twitchu i YouTube był gracz o nazwie LoL-a Dis. Przecież podczas grania w tę grę, wychodziło z niego to, co najgorsze. Kto pamięta jego słowa o Grekach, ten wie. A teraz? Dis tworzy wizerunek, spokojnego i przyjaznego twórcy family friendly. Nikogo nie bronię, ale rozumiem, że młodość i gry... mogą tak się kończyć.

Nitro odniósł się do krążących w sieci zestawień jego kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań.

- Owszem, jak widzę, gdy takie kompilacje są publikowane, no ja widzę, że jestem niedoj***. Ja widzę, że mam jakiś problem z głową. Nie wiem, jakbym nie potrafił sobie poradzić z gniewem. [...] Czasem patrzę na te wybuchy gniewu i samemu jest mi kur*** głupio - powiedział Sergiusz.

W dalszej części Sergiusz opowiadał też, że triggeruje go i doprowadza do złości, gdy ktoś wyzywa jego rodzinę np. na czacie streamu. A dlaczego sam skupiał się na niewybrednych żartach o "twojej matce" w rozmowach z widzami?

Sergiusz Górski o "patologicznym" zachowaniu
Sergiusz Górski o "patologicznym" zachowaniu (YouTube)

- Wychodzę z założenia, że jeśli przychodzi do ciebie 16-19-latek i pisze takie, a nie inne rzeczy, no to matka jest winna. Bo to nie jest tak, że ktoś jest normalny, ale wieczorami, jak nikt nie widzi, to pisze jakieś głupoty w sieci. Tylko to są jakieś niedopatrzenia w wychowaniu, więc to mnie odpala. Ale próbuję z tym walczyć - ogłosił.

Nitro mówi, że jest mu wstyd za to, jak się zachowywał. Twierdzi, że jego zachowanie wtedy miało być odpowiedzią na zaczepki i wyzwiska, jakie otrzymywał od widzów. Zaznacza jednak, że sam powinien dawać "trochę lepszy przykład". Twórca wspomniał, że wydaje mu się, że powinien pójść na terapię by dowiedzieć się, "jak radzić sobie z gniewem, ponieważ nie radzi sobie".

W filmie nie zabrakło też kilku słów o hipokryzji Mai Staśko i jej zachowaniu. Sami posłuchajcie:

KONIEC

Okej. To był najszczerszy Nitro w historii internetu

Jeśli uznamy, że wierzymy w to, że Sergiusz był szczery, to całe to wyznanie może robić wrażenie. Pamiętajcie, influencerzy nierzadko ubarwiają prawdę i zachowują się tak, żeby zdobyć poklask fanów. Czy tak było w tej sytuacji? Oglądając Nitra od lat, mogę stwierdzić, że… coś się w nim chyba zmieniło. Jakby Sergiusz Górski dorósł, stał się poważniejszy i retrospekcyjnie spojrzał na swoje życie.

Nieźle. Może to przemiana Nitra, która zakończy się finałową walką na Fame MMA z Sylwestrem Wardęgą? Taki redemption arc polskiego internetu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Wilno. Imprezowa dusza Europy. Jak się bawić w stolicy Litwy?