kanada

Niezaszczepieni nie kupią alkoholu i zapłacą wyższe podatki - tak Kanada walczy z antyszczepionkowcami

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,14.01.2022 15:07

Nie jesteś zaszczepiony? To nie kupisz alkoholu. Tak władze Quebecu radzą sobie z osobami niezaszczepionymi na COVID.

Niektórzy uważają, że nieszczepione plemniki są warte więcej niż Bitcoiny, inni wierzą, że picie moczu uratuje ich przed covidem. Antyszczepionkowcy naprawdę mają fantazję, ale ciekawe, czy zmieniliby zdanie i zaczęli się masowo szczepić, gdyby rząd utrudnił im zakup alkoholu.

Na taki bardzo intrygujący pomysł wpadły właśnie władze Quebecu. Wszyscy niezaszczepieni mieszkańcy tej prowincji Kanady nie kupią alkoholu i zapłacą większe podatki.

trwa ładowanie posta...

Kanada kontra antyszczepionkowcy

Może na wstępie zaznaczymy, że Kanada jest jednym z najlepiej zaszczepionych przeciwko COVID-19 krajów na świecie. Szczepionkę przyjęło już prawie 77 proc. obywateli. W Quebecu niezaszczepionych jest tylko około 12 proc. mieszkańców.

Podczas gdy u nas sytuacja wydaje się być delikatnie mówiąc gorsza, nikt nie mówi o żadnych ograniczeniach nakładanych na antyszczepionkowców. Na własną rękę do tej pory zrobiły to jedynie restauracje i kluby. W Kanadzie do problemu podchodzą na szczęście trochę poważniej.

Premier Quebecu zapowiedział, że wprowadzi finansowe sankcje dla niezaszczepionych. Przygotował dla nich specjalny podatek, a jego wysokość ma naprawdę dotknąć mieszkańców po kieszeniach.

trwa ładowanie posta...

Chcesz alkohol? To musisz się zaszczepić

Dodatkowo osoby, które będą chciały kupić alkohol lub konopie w sklepach będą musiały pokazać szczepionkowy paszport. Wszystko po to, by zachęcić antyszczepionkowców do przyjęcia szczepionki.

I jak myślicie, jaki był efekt? Tamtejszy Ivan Komarenko nagrał antyszczepionkową piosenkę, by sprzeciwić się władzy? Ludzie wyszli na ulicę? Nie. Urzędnicy zanotowali za to wzrost wniosków o podanie szczepionki. Dziennie pojawia się ich około 1500.

Tak, to moglibyśmy być my. Niestety Polska to nie Quebec. My możemy co najwyżej popatrzeć sobie na rosnące wskaźniki zgonów z powodu COVID-19. Grunt to żyć w państwie, które troszczy się o swoich obywateli...

Źródło: yahoo.com, www.bbc.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Nie znamy długoterminowych efektów szczepionki. Za 5 lat może się okazać ze to jakieś dziadostwo jest. Podejrzany jest tez reżim który towarzyszy tym szczepionkom. W mojej byłej pracy teraz to już jest 1 booster na 2 miesiące. Niedługo ludzie będą mieli po 4-5 przyjętych dawek. Do końca roku może 7-8, albo i 10. EKSPERYMENTALNEJ terapii genowej. To nie jest normalne. Wszystkie szczepionki które przyjęliśmy jako dzieci były 1 raz w życiu.
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Malina,zgłoś
Za pare lat wszyscy dowiemy sie, czy wyszczepianie mas bylo 100% bezpieczne dlugofalowo. W Kanadzie, 75% chorych na covd to zaszczepieni. Wez pod uwage rowniez to kogo i gdzie uwaza sie za zaszczepionego? - osobe po jednej, po dwuch, czy tez po trzech dawkach? W niektorych miejscach na swiecie zaszczepienie dwoma dawkami bez boostera uwaza sie za niezaszczepienie. Pytanie: gdzie my brniemy z wyszczepianiem produktami mrna na tak wielka skale. Szczepienie mrna uwaza sie za terapie genowa? Wielu Kanadyjczykow pod przymusem potraclio prace lub zaszczepilo sie wbrew wlasnej woli !!! Czy chcemy tego stanu rzeczy w Polsce? Warianow sars-cov-2 jest tysiace wiecej z kazda naturalna mutacja wirusa - mylnie skupiamy cala uwage na popularnych medialnie wariantach. Nalezy rozumiec “science” i wyposrodkowac, poniewaz konsekwencje moga byc raniace w obu wariantach obrotu spraw w kierunku namolnego, bezustannego wyszczepiania ktore ma sie stac naukowa norma w naszym zyciu.
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się