Restauracje i antyszczepionkowcy

Restauracje i kluby zamykają się na antyszczepionkowców. Bez paszportu lub testu nie wejdziecie

Źródło zdjęć: © Facebook.com, Klub SPATiF Yatta Ramen, Peaches Gastro Girl
Anna RusakAnna Rusak,02.12.2021 15:02

Osoby niezaszczepione nie wejdą do niektórych restauracji, klubów i teatrów. Antyszczepionkowcy muszą mieć negatywny test: "To segregacja ludzi".

Od 1 grudnia mamy nowe restrykcje związane z pandemią. Obostrzenia obowiązują np. w kościołach, restauracjach, kinach czy na koncertach. Nie dla wszystkich są one jednak wystarczające.

Wiele miejsc o bezpieczeństwo swoje i klientów postanowiło zadbać na własną rękę. W związku z tym wprowadziły ograniczenia, przez które osoby niezaszczepione będą miały utrudniony dostęp do niektórych miejsc. Antyszczepionkowcy już się burzą.

Antyszczepionkowcy nie wejdą do klubów - co stoi za tą decyzją?

W oświadczeniu warszawskiego klubu SPATiF możemy np. przeczytać, że decyzja jest spowodowana troską o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz gości. Miejsce odwołuje się też do wydarzeń sprzed roku i pisze o: "14 miesiącach niebytu".

trwa ładowanie posta...


"Dla nas tym co decydujące o naszym powrocie, po 14 miesiącach niebytu, jest masowe szczepienie przeciw Covid-19. Stanęliśmy na nogi, ale obecny poziom wyszczepienia jest za niski, żeby nie kombinować codziennie jak złożyć załogę na dany dzień spośród tych którzy nie są chorzy; […] jak nie mieć wyrzutów sumienia wiedząc, że jedno na sto tych prychnięć może zakończyć się czyjąś śmiercią".

Podobne argumenty padają ze strony np. wrocławskiego Teatru Komedia, poznańskiego Twelve Cocktails & Co czy restauracji Yatta Ramen. Ta ostatnia niestety musiała zmierzyć się ze śmiercią serdecznego przyjaciela, który umarł na Covid.


"W tym tygodniu nasz dostawca Bobowiny i serdeczny przyjaciel umarł na Covid i nie mamy zamiaru opłakiwać innych osób z naszych znajomych i ekipy oraz gości".

trwa ładowanie posta...

Restauracje i teatry nie dla antyszepionkowców

Oczywiście komentarze pod postami miejsc, które ogłosiły, że nie będą wpuszczały do lokalu osób niezaszczepionych, są skrajne. Część gratuluje odwagi i chwali za tak rozsądną decyzję, część mówi o segregacji i porównuje ten podział do ograniczeń w trakcie wojny i nazistowskich Niemiec.

Czuję swąd lat 30-tych ubiegłego wieku. Zatem żegnam się z Wami.

- Facebook Wrocławski Teatr Komedia

Nie byłem jeszcze. Popieram właścicieli i ich decyzję. Zachowanie prospołeczne godne pochwały.

- Google Yatta Ramen
trwa ładowanie posta...

Będziecie dobrym przykładem dla innych, jak szybko zbankrutować

- Peaches Gastro Girl Facebook

Bardzo odpowiedzialna decyzja, brawo! Fajnie wiedzieć, że jest miejsce, gdzie można bezpiecznie spotkać się poza domem!

- Twelve Cocktails & Co Facebook

Gratulujemy restauracjom tak rozsądnych i dbających o bezpieczeństwo decyzji. Może dzięki takim działaniom więcej osób się zaszczepi i na chwilę będziemy mogli zapomnieć o foliarstwie.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Filip,zgłoś
Mam nadzieję że przez segregację ludzi zbankrutują i to ich nauczy szacunku do każdego człowieka.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Spokojna,zgłoś
Bawcie się dobrze ani zimno ani smutno mi. Wole przesiedzieć w domu ale żyć spokojnie. Grypa była jest i bedzie a wirusy tęgi typu były id zawsze poczytajcie trochę i posłuchajcie nie pięknych lekarzy z TV a naukowców
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
Myśl,zgłoś
Szczepiąc się aktualizujesz oprogramowanie swoje sytemu immunologicznego by rozpoznał covid i umiał go opanować szybciej. Bez szczepienia twój system immunologiczny będzie głupi i będzie musiał się uczyć w trakcie zarażenia. Tylko czas pokaże ile komórek twojego organizmu zginie zanim się tego nauczy. Dane zgonów covid, pokazują,że wielu przegrało stawiając w tej hazardowej rozgrywce swoje życie. Zaszczep się! Wielu z was aktualizuje swojego Windowsa/Linuxa, antywirusa by miał nową bazę zagrożeń i nie miał luk przez które malwery i inne wirus chcą się dostać do system operacyjnego. Zaszczep się! Zaktualizuj swój system immunologiczny, zwiększ swoją szanse na przeżycie.
Odpowiedz
1Zgadzam się11Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8