Niebinarny Transformer w kreskówce dla dzieci. To Transformercze?
W nowym serialu animowanym "Transformers: Iskra Ziemi" zobaczymy pierwszą niebinarną postać. Transformer, a właściwie transformiszcze, Nightshade używa niebinarnych zaimków. Czy polska wersja językowa zachowa jego tożsamość?
Kreskówki i filmy dla dzieci i młodzieży stają się coraz bardziej inkluzywne. W filmie animowanym "Buzz Astral" mogliśmy obejrzeć pocałunek osób tej samej płci, a w kreskówce Baymax" na Disney+ pojawił się transpłciowy mężczyzna, który kupował podpaski.
Podobne
- Niebinarny Transformer atakowany przez rodziców. Serio, tylko to ich niepokoi?
- Niebinarny bizon powrócił. Bokser wpadł w spazmy
- Gwiazda "The Last of Us" robi coming out. To osoba niebinarna
- Sara James i Szczyl poszukają ulgi. "Dziś mnie mija cały świat" to wołanie o pomoc?
- Gwiazda "Euforii" w nowym filmie. Jacob Elordi zagra w gejowskim romansie
Teraz w końcu przyszedł czas na reprezentację osób niebinarnych. W nowej serii animowanych przygód Transformersów pojawiła się niebinarna postać. Czy jej tożsamość pojawi się w polskiej wersji kreskówki?
Niebinarny Transformers w "Transformers: Iskra Ziemi"
Seria "Transformers: EarthSpark", która w polskiej wersji językowej nosi tytuł "Transformers: Iskra Ziemi" to serial animowany, który przedstawia nową generację Transformersów urodzonych na Ziemi. Znani są jako Terranie i narodzili się przypadkiem dzięki rodzeństwu Robby i Mo Malto. W kreskówce Terranie odkrywają swoje korzenie i uczą się, jak być Transformerami.
Właśnie wśród nich pojawił się pierwszy niebinarny Transformer Nightshade. Jak możemy zobaczyć we fragmencie bajki udostępnionym na YouTube, Nigthshade używa zaimków neutralnych płciowo, czyli "they/them" ("ono, jego"), bo jak mówi: "on czy ona po prostu nie pasują do tego, kim jestem". Nightshade jest więc pierwszą niebinarną postacią w uniwersum Transformers.
NON-BINARY TRANSFORMER!!
Gdzie oglądać niebinarnego Transformera?
Nie, Nigthshade nie jest pierwszym Transformerem LGBTQ+. Tę społeczność reprezentują również transpłciowi Transformersi Anode i Logue.
Serial "Transformers: EarthSpark" został wyprodukowany przez stację Paramount, a w Polsce zadebiutuje na kanale Nickelodeon 28 listopada pod nazwą "Transformers: Iskra Ziemi". Wtedy też przekonamy się, czy tym razem polskie tłumaczenie zachowało zaimki niebinarnego Transformercza. Jak wiemy, w przeszłości parę razy zdarzyło się już różnym platformą nie zachować tożsamości danej postaci. Było tak m.in. w przypadku filmu "Naprzód", gdzie bohaterka zamiast o swojej "dziewczynie" w polskiej wersji mówi o "partnerze".
Nickelodeon Poland - Transformers: EarthSpark - New Show Promo (November 2022)
Oczywiście, jak możecie się domyślić, zdania co do niebinarnego Transformera są podzielone. Jedni cieszą się, że ta część społeczności LGBTQ+ w końcu doczekała się reprezentacji w kreskówce, inni twierdzą, że takie wątki nie powinny być poruszane w programach dla dzieci. Tylko czy naprawdę w animacji opowiadającej o robotach, które rozmnażają się bezpłciowo i przekształcają w różne kształty, naprawdę jest to aż tak wielki problem?
Źródło: kotaku.com
W temacie LGBT+
- Sąd UK zmienił definicję słowa "kobieta". Wyrok dotknął osoby transpłciowe
- Węgierski rząd nowelizuje konstytucję. "Swoimi działaniami szczują na osoby LGBTQ+"
- Artur Szpilka krytykuje adopcję dzieci przez pary homo. Program "The 50" nakręca aferę?
- USA zakazuje tęczowych flag? Sojusznicy LGBTQ+ sprzeciwiają się nowej ustawie
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Djo i psychodelia z drugiej ręki. Pogubiona treść w "The Crux" [RECENZJA]