Mężczyźni też bywają traktowani przedmiotowo i nie, nie jest to spoko
Pod zdjęciem policjanta-kulturysty pojawiło się kilka "grażynowych" komentarzy. Chcielibyśmy przypomnieć, że seksizm pod każdą postacią jest zły. Nie tylko wtedy, gdy dotyczy kobiet
Seksualizacja i przedmiotowe traktowanie kobiecego ciała to coś, o czym pisaliśmy niejednokrotnie. Oczywiście wciąż uważamy, że to ważny problem, ale chcielibyśmy zaznaczyć, że niestety nie zawsze dotyczy on jedynie płci żeńskiej.
Podobne
- Plus size w "Top Model" niczego nie zmienia. To wciąż program o bodyshamingu
- Karol Wilkosz radzi: "Kobieto, nie szpeć się tatuażami! Zamiast tego ćwicz!"
- "Ciałopozytywny schudnij challenge"? Influencerka rusza ze "zdrowotnym" wyzwaniem
- Kobiety wyrzucane z klubu nocnego. Bo ważyły więcej niż 65 kg
- Nie goli włosów na twarzy i jest dumna ze swojego zarostu - musicie poznać Joannę J Kenny
Mężczyźni również czasem spotykają się z podobnym traktowaniem, czego najlepszym przykładem jest zdjęcie policjanta, który w wolnym czasie zajmuje się kulturystyką. Ostatnio Komenda Policji pochwaliła się jego zdjęciem w sieci, a komentarze pod postem dowodzą, że przed nami jeszcze sporo pracy.
Policjant kulturysta
Policjant z inowrocławskiej komendy wrócił do pracy z medalami z VI Pucharu Bałtyku w Kulturystyce i Fitnessie. Na zdjęciu możecie zobaczyć mężczyznę w mundurze i stroju sportowym z medalami.
Wszystko byłoby w porządku – w końcu mężczyzna ma jak najbardziej prawo do rozwijania swoich pasji (niektórzy nawet zazdrościli, że potrafi ją dzielić z pracą), gdyby nie niektóre komentarze pod tym postem.
"Niech mnie pan zaaresztuje"
Niektóre panie stwierdziły, że "Dla takiego Pana specjalnie można przekroczyć prędkość" i "Takiemu to nic, tylko dać się skuć". Inna użytkowniczka zasugerowała, że powinien spróbować w innym zawodzie, bo ona: "Niedługo robi panieński siostry". Jak tam zerkniecie, przekonacie się, że większość po prostu sprowadziła mężczyznę do obiektu seksualnego.
Wiecie, bo to nie jest tak, że w Internecie mamy tylko tych przysłowiowych "Januszy", którzy śmieją się z okresu, kobiecego owłosienia, a przy tym uważają, że powinnyśmy ćwiczyć w szortach i nosić szpilki, bo tylko wtedy jesteśmy "prawdziwymi kobietami".
No nie, niestety "Grażyny" też istnieją, a mężczyźni niekiedy spotykają się z podobnym, przedmiotowym traktowaniem. Oczywiście wciąż nie jest ono tak silne, częste i kulturowo uwarunkowane, jak wtedy, gdy dotyczy kobiet, ale warto sobie zdawać sprawę z tego, że też istnieje.
Przede wszystkim - równość
Dlaczego? Chociażby dlatego, że w feminizmie np. wcale nie chodzi o to, byśmy teraz miały traktować mężczyzn w taki sam sposób, w jaki społeczeństwo przez długi czas traktowało nas. Chodzi o równość. O to, żeby żadna osoba nie była postrzegana w ten sposób – bez znaczenia czy jest kobietą, mężczyzną, czy osobą niebinarną.
Głośno mówimy o tym, że nasze ciała są po prostu nasze i nikt nie ma prawa do tego, by o nich decydować czy by je oceniać - w ten sam sposób powinniśmy podchodzić do każdej osoby, każdego ciała.
W końcu tutaj panie też sprowadziły osiągniecie tego policjanta i jego ciężką pracę do "ładnego ciała", odwracając tym samym uwagę od tego, co było najistotniejsze. Nie ma zgody na takie podejście i takie komentarze – bez względu na to, z jaką płcią identyfikuje się dana osoba.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj