Karol Wilkosz tatuaże

Karol Wilkosz radzi: "Kobieto, nie szpeć się tatuażami! Zamiast tego ćwicz!"

Źródło zdjęć: © Karol Wilkosz, Twitter, canva
Anna RusakAnna Rusak,02.09.2022 08:00

Karol Wilkosz, były asystent Janusza Korwina-Mikke, postanowił podzielić się opinią na temat tatuaży. Stwierdził, że "szpecą" one kobiety. Czy ktokolwiek pytał go o zdanie?

Pamiętacie jeszcze wypowiedź Piotra Cywińskiego, prawicowego dziennikarza, który w Radiu Opole na zamianę z Michałem Rachoniem, dziennikarzem mediów publicznych i byłym rzecznikiem PiS-u w Sopocie, prowadzi audycję pt. "Pole minowe"? W lipcowym felietonie twierdził, że: "Męscy mężczyźni nie lubią kobiet z tatuażami".

Jego opinię zdaje się podzielać były korwinista Karol Wilkosz. Polityk na Twitterze postanowił poradzić kobietom, by zamiast "szpecić się tatuażami", postawiły na zdrową dietę i ćwiczenia.

Karol Wilkosz nie jest fanem tatuaży

Ostatnio mogliśmy pochwalić Karola Wilkosza. Były asystent Korwina w znacznym stopniu odciął się od głoszonych przez tę konserwatywną partię postulatów, przeszedł na wegetarianizm i przyznał, że politycy prawicy nie do końca rozumieją, czym jest kryzys klimatyczny. Mały update: z niejedzenia mięsa już zrezygnował.

trwa ładowanie posta...

Jeden z ostatnich wpisów polityka na Twitterze pokazuje jednak, że jego spojrzenie na niektóre kwestie wciąż jest bardzo konserwatywne. Byłemu korwiniście najwyraźniej wydaje się, że ma prawo mówić kobietom, co mają robić ze swoim życiem i ciałem.

Wilkosz udostępnił zdjęcie kobiety z tatuażem i poradził paniom, by zamiast się szpecić zainwestowały czas w zdrową dietę i ćwiczenia.

"Tatuaże szpecą, szczególnie kobiety. Jak chcesz wyglądać lepiej to polecam poprawić dietę i zacząć regularnie ćwiczyć. To zwiększy Twoją atrakcyjność i poprawi samopoczucie 1000 bardziej niż bazgroł na ciele" - czytamy w poście Wilkosza.

trwa ładowanie posta...

Pod postem można znaleźć wiele komentarzy. Jedni zaznaczają, że nie powinnyśmy mówić ludziom, jak powinni wyglądać, a inni rzucają klasycznym: "Moda przeminie, tatuaże zostaną".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wilkosz i fatshaming

Tak jak w przypadku opinii Cywińskiego, chciałabym zaznaczyć, że kobiety średnio interesuje to, co prawicowi działacze mają do powiedzenia o naszym ciele. Nikt, naprawdę nikt nie pytał ich o zdanie, a czasy, w których panowie decydowali o tym, jak powinny wyglądać i zachowywać się kobiety, na szczęście w Polsce mijają.

Warto też zaznaczyć, że Wilkosz w pewnym stopniu dopuszcza się w wypowiedzi fatshamingu. Nieprzypadkowo na fotografii załączonej do postu widzimy kobietę o większych kształtach z tatuażem "self love". W końcu znacznie mniejsze wrażenie robiłaby ta uwaga, gdyby na zdjęciu znajdowała się szczupła osoba. Ciekawe, czy wtedy polityk również nawoływałby do "regularnych ćwiczeń" i "zdrowej diety"…

trwa ładowanie posta...

Trzeba też dodać, że komentarze pod postem, które krytykują i wyśmiewają wygląd Wilkosza lub jego żony Wiktorii są równie szkodliwe. Ośmieszanie kogokolwiek ze względu na wygląd nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

"Self love" to akceptowanie siebie w całości. W takiej formie, w jakiej jesteśmy - z tatuażami i bez nich, z boczkami, rozstępami i płaskim brzucham. W absolutnie każdym kształcie. O tym warto myśleć, gdy patrzy się na ten tatuaż. Nie o mężczyznach, którzy wciąż myślą, że mogą mówić kobietom, jak powinny żyć.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Robi,zgłoś
Dla mnie osobiście tatuaż to obrazek, tapeta, która wcześniej czy później może się przyjeść, znudzić, a przecież nie tak łatwo to potem usunąć, zmienić. Po co robić takie permanentne malowidło jak można zlecić, pomalować swoje ciało co jakiś czas inaczej, wedle okazji, samopoczucia. Czy nie dość też chemii w powietrzu, żywności, wodzie żeby sobie jeszcze aplikować więcej. Przecież to nie będzie bez skutków. Uważam też, że w sytuacji gdy posiada się nieusuwalne, trudno usuwalne blizny, szramy na ciele to zdrowy tatuaż może poprawić komfort życia, samopoczucie. Każdy sam za siebie wybiera według uznania.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się