chiński klub nocny zakaz dla kobiet

Kobiety wyrzucane z klubu nocnego. Bo ważyły więcej niż 65 kg

Źródło zdjęć: © canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,05.08.2022 14:00

Chiński klub nocny wprowadził oburzające zasady, które powielają seksistowskie podejście do kobiecego ciała. Teraz właściciele lokalu muszą się tłumaczyć.

Za co można zostać wyrzuconym z klubu? Najczęściej za bójki, agresję czy zbyt dużą ilość wypitego alkoholu. Jeśli jest się Elonem Muskiem, to można do takiego nocnego klubu w Berlinie, nie wejść po prostu przez to, że jest się sobą.

Z czymś podobnym będą mierzyły się kobiety, które będą chciały wstąpić do chińskiego klub nocnego. Miejsce postanowiło wprowadzić zasady, które wywołały poruszenie wśród użytkowników Twittera.

Chiński klub nocny nie wpuszcza kobiet ważących "za dużo"

Jak podaje "Xinyuan Video", klub nocny w mieście Wuxi w prowincji Jiangsu (niedaleko Szanghaju, w zachodniej części Chin) wprowadził nowe zasady. Jedna z nich dotyczy wyglądu.

Chiński klub nocny postanowił zakazać wejścia kobietom ważącym powyżej 65 kg. Ograniczeniem objęte są również osoby łyse i noszące złote łańcuchy. To wszystko ze względu na "bezpieczeństwo klientów".

Jak możecie się domyślić, ta dyskryminacja wywołała sprzeciw w sieci. Klub nocny w Chinach ustosunkował się do krytyki i odpowiedział, że tabliczka była "PR-owym żartem". Nie zamierza jej jednak usunąć, bo "dziewczyny z nadwagą" nie są ich "docelowymi klientami".

65 kg to za dużo dla kobiety?

Tak, według właścicieli klubu waga powyżej 65 kg u kobiet jest takim samym przestępstwem jak palenie marihuany i hazard. Jeśli dla kogoś 65 kg to "nadwaga" to chyba niewiele o niej wie. Przypominam, że nadwagę można stwierdzić wyliczając BMI i ta sama waga u osób o różnym wzroście będzie dawała inne wyniki. Dla bardzo wysokich kobiet waga 65 kg będzie naprawdę niska.

Gdybyśmy jednak mieli nazwać rzeczy po imieniu, to lista stworzona przez chiński klub jest po prostu seksistowska. Gdyby takimi samymi kategoriami oceniać mężczyzn, wciąż byłaby to poważna, fatfobiczna dyskryminacja. Warto jednak zauważyć, że zakaz dotyczy jedynie kobiet i to też chyba nikogo nie dziwi. W końcu nie od dzisiaj jesteśmy oceniane i zawstydzane ze względu na wygląd zewnętrzny.

trwa ładowanie posta...

O krzywdzących kanonach i obsesji piękna mówiliśmy nie raz, więc nie będę się tutaj powtarzała. Nie rozumiem jednak, jak w XXI wieku można wprowadzić taką zasadę i stwierdzić, że to po prostu taki "żart".

Przypominam, że bardzo wiele osób zmaga się z problemami w obszarze zdrowia psychicznego właśnie przez takie szkodliwe podejście do wagi i ciała. To, co robi chiński klub nocny, nie jest śmieszne. Jest tragiczne i szkodliwe.

Źródło: scmp.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Chińczycy z rigczem XDDDDD
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się