lifestyle
Tiktokerka usunęła jajowody i zamieniła je w naszyjnik. Czemu?
Martyna Kaczmarek

"Ciałopozytywny schudnij challenge"? Influencerka rusza ze "zdrowotnym" wyzwaniem

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Martyna Kaczmarek
Anna RusakAnna Rusak,28.04.2022 14:00

Martyna Kaczmarek znana jest ze swojego ciałopozytywnego podejścia. Właśnie ruszyła z nowym wyzwaniem: chce promować zdrowe podejście do odchudzania, skupiające się na wynikach zdrowotnych, a nie na wadze. Czy to rozsądne?

bGygrOqH

Martyna Kaczmarek to jedna z najpopularniejszych feministycznych influencerek. Na jej profilu najczęściej pojawiają się treści dotyczące ciałopozytywności i zdrowego podejścia do ciała.

W styczniu Kaczmarek postanowiła zrobić sobie przerwę od social mediów, ze względu na aferę dotyczącą łamania praw autorskich. Wakacje od bycia online już się skończyły i Martyna powróciła z nowym ciałopozytywnym wyzwaniem.

bGygrOqJ

Martyna Kaczmarek i jej aktualne podejście do ciała

Martyna na swoim stories podzieliła się przemyśleniami dotyczącymi jej zdrowia i wagi. Przyznała, że we wrześniu znalazła się pod opieką dietetyczki i zakończyła terapię związaną z zaburzeniami odżywiania, a psycholożka dała jej "zielone światło" do zrzucenia kilku kilogramów, których nabrała w procesie terapii.

trwa ładowanie posta...


To opowiem Wam o mojej poprawie parametrów zdrowotnych, z którymi wiąże się też redukcja masy ciała. Ja we wrześniu znalazłam się pod opieką dietetyczną. W ostatnich miesiącach zakończyłam też terapię związaną z zaburzeniami odżywiania. […] Chcę zrzucić kilka KG, których nabrałam w procesie terapii zaburzeń odżywiania. I mam na to zielone światło od psycholożki.

Dodała, że chciałaby teraz "zdrowo" i "rozsądnie" podejść do odchudzania. Zaznaczyła, że przede wszystkim chodzi jej o poprawę wyników badań i zdrowia. Redukcja masy ciała nie będzie jej priorytetem.

bGygrOqL


I teraz jest taki czas, że jestem w stanie podejść zdrowo, rozsądnie i tak jak "powinno się" podejść do ew. redukcji masy ciała, ale przede wszystkim do poprawy parametrów zdrowotnych. Moim absolutnym priorytetem jest poprawa parametrów zdrowotnych, wyników badań. To będzie mój efekt "przed" i "po".

Żeby osiągnąć ten cel, Martyna spotkała się najpierw na konsultacjach z dietetyczką, potem odbyła spotkanie z trenerem, a na końcu sięgnęła po suplementację i ogłosiła na swoim profilu, że jest ambasadorką jednej z firm.

Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek (Martyna Kaczmarek Instagram)
Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek (Martyna Kaczmarek Instagram)

"Ciałopozytywny schudnij challenge" - zdrowie czy odchudzanie?

Chwilę później influencerka podzieliła się swoim nowym wyzwaniem, które wiąże się z ową marką produkującą suplementy. Kaczmarek podaje, że wspomniana przez nią firma z suplementami przyszła do niej z propozycją wyzwania, które pokaże, jak dbając o swoje zdrowie, można redukować masę ciała.

bGygrOqR


[firma przyszła] do mnie z propozycją zrobienia tutaj Wyzwania, które pokaże, jak dobrze, zdrowo i nie skupiając się tylko na wadzie i efekcie "przed" i "po" w lustrze, można dbać o zdrowie i przy okazji redukować masę ciała. Zgodziłam się, bo… to jest coś, czego mi zawsze brakowało.

Później influencerka podała swoim obserwatorom i obserwatorkom kod na konsultacje online i 7-dniowy jadłospis od dietetyka. Żeby wziąć udział w jej wyzwaniu, trzeba m.in. na swoim stories publikować zdjęcia z suplementami i odpowiednio je hasztagować.

Czy ciałopozytywna osoba może robić wyzwanie związane z utratą wagi?

Nie wszystkim spodobało się wyzwanie Kaczmarek. Na Twitterze pojawił się wpis dotyczący akcji "Ciałopozytywny schudnij challenge". Zwrócono w nim uwagę na to, że organizowanie wyzwania dotyczącego chudnięcia nie jest najbardziej feministycznym ruchem.

trwa ładowanie posta...

Martyna w swoim stories zaznacza, że sama jako osoba ciałopozytywna zastanawiała się nad tym, czy jej działanie na pewno jest w porządku. Zaznaczyła jednak, że akceptuje swoje ciało i najważniejsze jest dla niej zdrowie.

bGygrOqS


Stresowałam się tym. Czy jako osoba "ciałopozytywna" mogę mówić o zdrowej, odpowiedniej utracie masy ciała? Myślę, że mówiąc o tym, że to jest OK nabrać masę ciała w terapii czy podczas globalnej pandemii - to działa w dwie strony. Niezależnie od tego, czy się uda czy nie - najważniejsze jest zdrowie. A ja akceptuję swoje ciało dzisiaj, wczoraj, jutro. I nigdy z powodu jego wyglądu nie powinnam być dyskryminowana.

Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek (Martyna Kaczmarek Instagram)
Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek (Instagram, Martyna Kaczmarek)

Czy wyzwanie Kaczmarek jest okej?

Promowanie zdrowego, świadomego dbania o swoją wagę jest jak najbardziej w porządku. W końcu nie ma niczego złego w chęci polepszenia swoich wyników zdrowotnych. Trzeba by się jednak zastanowić, czy przy okazji promowanie wyzwania dotyczącego utraty wagi w oparciu o suplementy diety konkretnej firmy też jest w porządku.

bGygrOqT

Trzeba przyznać, że tajming akcji też nie jest najlepszy. W końcu mamy sezon wiosenny, a chwilę przed latem jak grzyby po deszczu wyrastają reklamy i posty, które mają nam wmówić, że powinniśmy już pracować nad "ciałem na lato" i zacząć się odchudzać, żeby jakoś móc się na tej plaży pokazać.

Oczywiście nic takiego nie pada w stories Kaczmarek, w końcu to mało ciałopozytywne podejście. Trzeba przyznać, że przy okazji bycie ambasadorką marki suplementów i promowanie wraz nimi wyzwania może wywoływać pewne kontrowersje wśród odbiorców.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Martyna pracuje na etacie. Nie zarabia jedynie w insta.
Odpowiedz
0
like
1
dislike
A nie prościej dziewczyno po prostu iść do uczciwej pracy?
Odpowiedz
3
like
2
dislike
Komentarze (2)
arrow
Przemysław Czarnek straszy "rewolucją genderowską" i ruchem Wolna Szkoła