"W głowie się nie mieści 2". Co dzieje się w głowach nastolatków?
Radość, Odraza, Gniew, Strach i Smutek w końcu wracają na ekrany w drugiej odsłonie "W głowie się nie mieści". Z czym przyjdzie im się mierzyć w filmie studia Pixar i Disneya?
9 listopada ukazał się polski zwiastun "W głowie się nie mieści 2" od studia Pixar i Disneya. To sequel kultowej już animacji z 2015 r. opowiadającej o tym, co wydarzyło się w głowie 11-letniej Riley po przeprowadzce z Minesoty do San Francisco. Film będzie miał premierę latem 2024 r.
Podobne
- "W głowie się nie mieści 2" hitem? Depcze po piętach "Barbie"
- Pierwsza niebinarna postać Pixara. W Polsce będzie cenzura?
- "Nadmiernie lękowe podejście". Psycholog rozwojowy o wożeniu dzieci do szkoły
- "Marsz Ciszy" dla Julii z Lubina. Nie wytrzymała nękania rówieśników
- Co najczęściej mówią pacjenci w gabinecie? Psychiatrka odpowiada
Polski zwiastun "W głowie się nie mieści 2"
Pierwsza odsłona "W głowie się nie mieści" była chwalona przez psychologów za trafne przedstawienie podstawowych emocji, które przeżywamy w każdym wieku: Radości, Odrazy, Gniewu, Strachu i Smutku. Doceniono zwłaszcza fakt, że w animacji podkreślano wartość i znaczenie wszystkich emocji, nawet tych negatywnych, jak smutek. Z dużym wdziękiem, humorem i w atrakcyjnej oprawie graficznej.
Ze studiem Pixar współpracował Dacher Keltner - psycholog emocji z Uniwersytetu Kalifornijskiego. To dzięki niemu to, jak działają kolorowi bohaterowie animacji, tak wiernie odzwierciedla nasze faktyczne stany emocjonalne.
"W głowie się nie mieści 2" będzie o dojrzewaniu
"W głowie się nie mieści 2" ma dużą szansę powtórzyć sukces pierwszego filmu. Tym bardziej, że zajmie się bardzo ciekawym tematem, jakim są emocje w okresie dojrzewania. Nie wszyscy mamy pełną świadomość, jak intensywne zmiany zachodzą wówczas w mózgu młodych ludzi.
Badania pokazały, że tym okresie mózg jest w ciągłej przebudowie. W trakcie dojrzewania z mózgu znika aż 85 proc. wszystkich połączeń, które są stopniowo zastępowane nowymi. To najbardziej intensywny okres rozwoju tego organu.
Jako ostatnia dojrzewa kora czołowa - część mózgu odpowiedzialna za racjonalne decyzje i racjonalne zarządzanie emocjami. Do zakończenia tych przemian, ok. 25. roku życia, nie mamy w pełni rozwiniętych obszarów samoświadomości i racjonalności.
Do grona emocji zawiadujących zachowaniem Railey dołączy Niepewność (ang. anxiety). Nie jest ona emocją podstawową, ale często towarzyszy nastolatkom rzuconym w wir gwałtownych przemian, z których wynurzy się ich ukształtowana osobowość.
Źródło: psychologicalscience.org, uwb.edu.pl
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos