Pierwsza niebinarna postać Pixara w "Między nami żywiołami"

Pierwsza niebinarna postać Pixara. W Polsce będzie cenzura?

Źródło zdjęć: © Disney
Anna RusakAnna Rusak,21.06.2023 09:30

Pierwsza wyraźnie niebinarna postać pojawiła się w animacji Pixara. Disney już jest hejtowany za "woke" treści, a rodzice zapowiadają, że przestaną chodzić na filmy wytwórni.

Po aferze Disneya "Don't Say Gay", w której pracownicy Pixara oskarżali wytwórnię o cenzurowanie i wyrzucanie wątków związanych ze społecznością LGBTQ+, coś zdecydowanie zmieniło się na lepsze.

Mieliśmy już film "Dziwny świat", który opowiadał o homoseksualnych nastolatkach i pocałunek osób tej samej płci w "Buzz Astral". Teraz przyszedł czas na reprezentację osób niebinarnych. W najnowszym filmie "Między nami żywiołami" ma pojawić się pierwsza postać niebinarna w animacji Pixara.

Niebinarna postać w animacji Pixara "Między nami żywiołami"

"Między nami żywiołami" to najnowsza animacja Pixara i Disneya. Jak na Twitterze poinformował aktor, który udziela głosu jednej z postaci z filmu, w opowieści ma się pojawić pierwszy wyraźnie niebinarny bohater.

Kai Ava Hauser, które samo używa zaimków ono/oni, ma podkładać głos postaci z rodziny żywiołu wody o nazwie "Lake Ripple" ("Jezioro Ripple"). To właśnie ono ma po raz pierwszy w filmach Pixara reprezentować osoby niebinarne.

"Wielkie ogłoszenie. Będę grało pierwszą niebinarną postać Pixara! Poznaj 'Lake'! Użyczam niemu głosu w nowym filmie 'Między nami żywiołami'! Obejrzę go dzisiaj wieczorem w kinie z moimi przyjaciółmi, więc jeśli chcesz, też możesz to zrobić" - napisał na Twitterze Kai.

trwa ładowanie posta...

O czym jest "Między nami żywiołami"

"Między nami żywiołami" w polskich kinach pojawi się 14 lipca. W filmie będziemy śledzili losy bohaterów, którzy odzwierciedlają cztery żywioły: ogień, wodę, ziemię i powietrze. Para przeciwnych sobie bohaterów, czyli Iskra i Wodek, będą próbowali wspólnie uratować miasto Żywiołów przed zagładą. Film ma poruszać tematy związane z różnicami kulturowymi i ksenofobią.

"Między nami żywiołami" miało już premierę w Stanach Zjednoczonych i oczywiście spotkało się ze sprzeciwem. Niektórzy sugerowali, że teraz rodzice w ogóle nie będą już zabierali dzieci na filmy Disneya i Pixara w obawie przed "woke" treściami.

"Disney zalicza kolejną klapę kasową. Tak bardzo zaszkodzili swojej marce, że nawet jeśli kiedykolwiek nakręcą film bez elementów kontrowersyjnych (w 'Między nami żywiołami' jest niebinarna postać o imieniu Lake), rodzice nie zabiorą na niego dzieci" - pisze jedna z osób.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób twórcy zdecydowali się na pokazanie niebinarności postaci z "Między nami żywiołami". Jeśli postanowili użyć neutratywów, to możemy spodziewać się, że w polskiej wersji językowej nie zostaną one przetłumaczone.

Przypomnijmy też, że działo się tak już w przypadku animacji "Baymax". W scenie z kupowaniem podpasek, w której pojawiał się transpłciowy mężczyzna, zmieniono dialogi. Można się więc spodziewać, że niebinarność postaci w "Między nami żywiołami" u nas również niestety nie wybrzmi.

Między nami żywiołami - zwiastun #2 [dubbing]

Źródło: Daily Mail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
Alfons H.,zgłoś
"Niestety" nie pojawia się osoba niebinarna? Dla mnie to bardzo dobrze. Ten artykuł jest stronniczy.
Odpowiedz
15Zgadzam się12Nie zgadzam się
Jacek,zgłoś
Osoba niebinarna, co to za stan psychiczny tzn kim osoba myśli że jest ? Kojarzę tylko płcie żeńska i męska, a reszta to czarna magia :)
Odpowiedz
18Zgadzam się17Nie zgadzam się
Pan Dziwny,zgłoś
Jedna taka postać drugo- albo i trzecioplanowa i od razu z miejsca film dostaje srogą cenzurę, jest źle oceniane przez niemal wszystkich, hejt na lewo i prawo, z góry uważają film za klapę finansową, rodzice stroją fochy i boją się, że nagle dziecko po obejrzeniu takiej bajki przestanie być "normalne" (królicza noga, nieznoszę tego słowa), a fabuła i pozytywny przekaz idzie w zapomnienie. To oczywiste, że obejrzę te film z neutralnym podejściem i wszystkim innym radzę to samo.
Odpowiedz
16Zgadzam się8Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4