"W głowie się nie mieści 2" hitem? Depcze po piętach "Barbie"

"W głowie się nie mieści 2" hitem? Depcze po piętach "Barbie"

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
18.06.2024 13:15

"W głowie się nie mieści 2" szturmem weszło do kin. Od tygodnia robi furorę na całym świecie. Bajka okazała się być absolutnym hitem. To pierwsza taka premiera od czasu filmów "Barbie" i "Oppenheimer". Ile pieniędzy zarobiła produkcja w box office?

12 czerwca do kin na całym świecie weszła druga część "W głowie się nie mieści". Nikt nie spodziewał się jednak, że animacja przyniesie aż tak ogromny sukces wytwórniom.

trwa ładowanie posta...

O czym jest "W głowie się nie mieści 2"?

Bajka "W głowie się nie mieści" opowiada historię dojrzewającej dziewczynki. Akcja toczy się nie tylko w życiu głównej bohaterki, ale również w jej głowie. To emocje pod postacią kolorowych stworków decydują, jak Riley będzie reagować na poszczególne sytuacje.

trwa ładowanie posta...

Na stronie Disneya pojawił się opis drugiej części animacji: "'W głowie się nie mieści 2' to produkcja Disneya i Pixara, w której powracamy do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki, w momencie gdy centrala zostaje wywrócona do góry nogami, by zrobić miejsce dla zupełnie nieoczekiwanych nowych emocji! Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, które jak dotąd wzorowo kierowały całą operacją, czują zagubienie, gdy pojawia się Obawa. W dodatku nie jest sama. Przyprowadziła też Wstyd, Zazdrość i Nudę".

Szokujące wyniki "W głowie się nie mieści 2"

Od przeszło tygodnia internet zasypują recenzje "W głowie się nie mieści 2". Bajka wywołała ogromne poruszenie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Najwięksi fani animacji przebierają się za kolorowe postacie z bajki. Nic od czasów "Barbie" oraz "Oppenheimera" nie zaktywizowało tak kinomaniaków.

trwa ładowanie posta...

Entuzjazm ludzi przekłada się na zachwycające wyniki. Druga część produkcji odnosi sukcesy na całym świecie. Dzięki pozytywnemu feedbackowi na ten moment bajka zarobiła aż 155 mln dolarów. Mimo niezbyt optymistycznym prognozom (szacowano 90 mln dolarów), animacja zaskoczyła wytwórnie. Można śmiało powiedzieć, że depcze po piętach wyjątkowo udanej ekranizacji "Barbie", która po tygodniu od premiery zarobiła jedynie osiem mln więcej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Outside Intro

Warto również wspomnieć o zapierającym dech w piersiach soundtracku. Muzyka skomponowana przez m.in. Andreę Datzman nadaje niepowtarzalny klimat bajce.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0