To najpopularniejsze hasło wśród polskich internautów. Wulgarne na cztery litery
Badacze cyberbezpieczeństwa w Polsce wzięli pod lupę hasła najczęściej stosowane przez Polaków. Choć trudno mówić o jednym wzorze, wielu użytkowników internetu łączy wspólna cecha - uwielbiają tworzyć hasła ze słowem "dupa".
W dobie pracy zdalnej oraz szeroko rozwiniętego dostępu do internetu wiele osób uważa, że edukacja informatyczna jest niepotrzebna. Każdy potrafi uruchomić komputer, założyć pocztę internetową czy stworzyć profil w mediach społecznościowych. Problemem jest cyberbezpieczeństwo. Wraz z rozwojem internetu rozwija się także przestępczość internetowa, a więc wykradanie dostępu do kont, kradzieże tożsamości, udostępnianie prywatnych zdjęć. Internet wpłynął na rozwój siatek pedofilskich, które w dark webie wymieniają się pozyskanymi materiałami. I choć coraz częściej mówi się o konieczności lepszego zabezpieczania swoich danych, wiele osób dalej wyznaje zasady absolutnego minimum.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
HEJT W INTERNECIE: VIBEZ x SEXEDPL
"Dupa" jest dobra na wszystko
Riffsec, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, przeprowadziła badanie dotyczące użycia słowa "dupa" w hasłach internetowych. Okazało się, że wielu Polaków używa tego tego wyrazu jako realnego "zabezpieczenia" do swoich kont w mediach społecznościowych i nie tylko. Z danych udostępnionych przez Riffsec wynika, że "dupa" pojawia się w 48265 wyciekach danych oraz jest obecna w 5608 unikalnych hasłach.
Badacze przyjrzeli się także długości haseł z użyciem "dupy". Dane prezentują się następująco:
- 8 znaków to 6355 przypadków użycia hasła
- 10 znaków to 4956 przypadków użycia hasła
- 9 znaków to 4188 przypadków użycia hasła
- 11 znaków to 3800 przypadków użycia hasła
- 12 znaków to 3078 przypadków użycia hasła
Najkrótsze hasło (tj. "dupa") wystąpiło tylko 169 razy.
W jakich kategoriach najczęściej stosowana jest "dupa"? Według Riffsec TOP 5 to rozrywka/granie, media społecznościowe, rozrywka/video, e-commerce i marketplace oraz portale i poczta. Co ciekawe, w serwisach video typu Netflix czy MAX hasło "dupa" stosowane jest częściej niż w serwisach audio takich jak Audioteka. Wśród serwisów, w których hasło jest królem, wymienia się trzech gigantów: Steama, Robloxa oraz League of Legends.
"Dupa" częściej w szkole niż w serwisach dla dorosłych
Riffsec podaje, że hasło "dupa" jest prawie dwukrotnie częściej używane do logowania do serwisów edukacyjnych takich jak Librus niż do serwisów dla dorosłych. "Dupa" jako hasło najczęściej występuje w Facebook Meta, Google, Steam, Roblox oraz Netflix. Najpopularniejszymi kodami blokującymi ze słowem "dupa" są: dupa1234, dupa123, DUPADUPA, Dupa12345 oraz dupa11.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos