TikTok z ostrzeżeniami jak papierosy? Pomysł chirurga generalnego USA
Chirurg generalny Stanów Zjednoczonych Vivek Murthy domaga się od Kongresu ostrzeżeń dla mediów społecznościowych, analogicznych do tych na wyrobach tytoniowych. Podkreśla, że są powiązane z kryzysem zdrowia psychicznego wśród nastolatków.
Chirurg generalny Vivek Murthy wezwał do umieszczania etykiet ostrzegawczych w mediach społecznościowych, analogicznych do ostrzeżeń na wyrobach tytoniowych. Motywacją jest potrzeba przeciwdziałania kryzysowi zdrowia psychicznego. Murthy przedstawił swoje argumenty w eseju opublikowanym 17 czerwca na łamach tygodnika "The New York Times".
Podobne
- Fryzjerki jako psycholożki? Nowy pomysł organizacji pozarządowych
- Chodzisz spać po pierwszej? Twoje zdrowie psychiczne może ucierpieć
- Randka z karaluchami. Tiktoker pokazał zapuszczony pokój
- Hopecore - Zetki walczą ze strachem przed światem. Nowy trend im pomoże?
- Nastolatki a media społecznościowe. Ujawniono zatrważające dane
Chirurg generalny USA chce etykiet ostrzegawczych dla mediów społecznościowych
Wbrew nazwie piastowanego stanowiska Vivek Murthy nie jest chirurgiem, a lekarzem chorób wewnętrznych. Tytuł chirurga generalnego Stanów Zjednoczonych oznacza, że jest szefem operacyjnym Korpusu Służby Zdrowia Publicznego Stanów Zjednoczonych (PHSCC), a tym samym głównym rzecznikiem w sprawach zdrowia publicznego w rządzie federalnym USA.
Na portalu X Murthy zaapelował: "Media społecznościowe stały się ważnym czynnikiem przyczyniającym się do kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Jesteśmy w sytuacji kryzysowej i konieczne jest, aby Kongres działał szybko i pilnie. Stawką jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych dzieci". Chirurg generalny zasugerował rodzicom ograniczenie korzystania z mediów społecznościowych przez ich dzieci. Twierdzi, że 13 lat to zbyt młody wiek, aby dołączać do aplikacji społecznościowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
FAGATA O SWOIM EX, ZAŁOŻONYM 0NLYFANS I SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI | Vibez Talk
Murthy przytoczył kilka badań naukowych, w tym raport American Medical Association z 2019 r. opublikowany na portalu JAMA, który wykazał, że spędzanie trzech godzin dziennie w mediach społecznościowych podwajają u nastolatków i nastolatek ryzyko zachorowania na depresję. Według sondażu Gallupa nastolatki spędzają średnio prawie pięć godzin dziennie w aplikacjach społecznościowych.
Chirurg generalny domaga się ochrony zdrowia psychicznego młodzieży
Murthy przede wszystkim domaga się podjęcia działań od Kongresu USA: "Przez zbyt długi czas cały ciężar zarządzania mediami społecznościowymi spoczywał na barkach rodziców i dzieci, pomimo faktu, że platformy te zostały zaprojektowane przez jednych z najbardziej utalentowanych inżynierów i projektantów na świecie, aby zmaksymalizować ilość czasu spędzanego na nich przez nasze dzieci".
Chirurg generalny przyznał jednocześnie, że sama etykieta ostrzegawcza, będzie niewystarczająca dla rozwiązania problemu. Zasugerował, że szkoły powinny stać się środowiskiem wolnym od telefonów dla dzieci, podobnie jak czas kolacji i innych wydarzeń rodzinnych.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos