Hopecore - Zetki walczą ze strachem przed światem. Nowy trend im pomoże?
Hopecore to trend, który zwojował nie tylko TikToka, ale systematycznie zakorzenia się w mindsecie młodych ludzi. Dzięki niemu Gen Z radzi sobie z funkcjonowaniem w świecie, w którym codziennie zalewa ich fala złych informacji.
Generację Z często nazywa się prześmiewczo "pokoleniem płatków śniegu". Że niby tacy wyjątkowi, jedyni w swoim rodzaju, wrażliwi. Określenie jest lekceważące, ale to, że młodzi ludzie ogólnie mają wysoko rozwiniętą wrażliwość - to fakt.
Podobne
- Fryzjerki jako psycholożki? Nowy pomysł organizacji pozarządowych
- Projektowane, by uzależniać. UE będzie regulować usługi internetowe?
- 4-dniowy tydzień pracy dla wszystkich? Naukowcy nie mają wątpliwości
- Masz daleko do pracy? Może ci grozić depresja
- Pretekst do abstynencji. Dry January okiem młodych Europejczyków
Żyjemy w świecie, który jest informacyjnym bagnem. O złe wiadomości nietrudno: skandale, katastrofy ekologiczne, przemoc, hejt. O te dobre niełatwo, a nawet jeśli, to ich waga pozornie nie umywa się do tego, co później zalega w głowie i prowadzi prosto do gabinetu terapeuty. A tam: cyk, 200 zł za wizytę. Żeby terapia była skuteczna, trzeba chodzić na nią regularnie, najlepiej raz w tygodniu. Just sayin'. Przynajmniej tego Zetki się nie wstydzą...
Z pomocą w walce z lękiem przed przyszłością przychodzi nowy trend - Hopecore. Dzięki niemu młodzi ludzie (i ludzie w ogóle) mają poczuć się lepiej, poprzez skupianie się na pozytywach i optymistycznych treściach.
Hopecore - nadzieja dla Generacji Z
Raport Instytutu Gallupa z 20 marca 2024 r. podaje, że młodzi ludzie należą do najmniej zadowolonych z życia grup społecznych. Widać to zwłaszcza wśród Zetek z Zachodu. Młodzież odczuwa drylujące przytłoczenie i psychiczne zmęczenie z powodu napływającej fali złych informacji.
Odpowiedzią na ten stan jest Hopecore, czyli podejście do życia, która ma pomóc w osiągnięciu równowagi. Trzonem tego angielskiego słowa jest "hope", czyli nadzieja. Młodzi ludzie praktykujący trend skupiają się na pozytywności, rozwijaniu relacji z bliskimi i rodziną, dbaniu o swoje zdrowie, spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, nawiązywaniu więzi z naturą, pielęgnowaniu miłych wspomnień czy życiu chwilą i "tu i teraz".
Gen Z walczy z lękiem. Młodzi ludzie nie chcą być bierni
Hopecore jest przejawem buntu przed "kulturą strachu", jak węgiersko-amerykański naukowiec i antropolog George Gerbner nazwał zapętlenie się w kołowrotku płynącej zewsząd negatywności.
Gen Z aktywnie z nią walczy: dbając o swoje zdrowie psychiczne, work-life balance i przybierając postawę stawiającą na admirację najmniejszych rzeczy i przyjemności.
JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?
Źródło: sukces.rp.pl
W temacie generacja z
- Rusza platforma edukacyjna Skills4Future i kolejna edycja programu Youth EmpoweredMat. Sponsorowany
- Tęczowy Piątek w szkołach już 25 października. Ordo Iuris straszy rodziców
- Czy dorosłość jest tożsama z dojrzałością? Wynik badania zaskakuje
- Młodzi akceptują przemoc polityczną. Skąd frustracja wśród Gen Z?
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół