Tiktoker pokazał "pokój streamera"

Randka z karaluchami. Tiktoker pokazał zapuszczony pokój

Źródło zdjęć: © @powenvy TikTok
Marta Grzeszczuk,
02.10.2023 12:30

W wiralowym nagraniu na TikToku streamer Robloxa podzielił się "sprzątaniem" swojego pokoju. To nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Wiemy już, że oglądanie wystylizowanych i wyreżyserowanych kont w mediach społecznościowych może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Porównując nasze codzienne życie do tego wykreowanego przez influencerów, możemy czuć się gorsi i niewystarczający. TikTok znany jest z tego, że jest "bliżej realnego życia". Niektórzy pokazują się na nim ekstremalnie szczerze.

Wiralowy zapuszczony pokój streamera

trwa ładowanie posta...

Wiralem stało się nagranie użytkownika powenvy, który streamuje Robloxa. W klipie zaprasza obserwatorów do swojego pokoju, który "sprząta", ponieważ zaprosił koleżankę na randkę. Film nie jest przeznaczony dla widzów o słabych nerwach i delikatnych żołądkach.

trwa ładowanie posta...

W pokoju tiktokera poza pustymi puszkami po napojach i "sztywnymi skarpetami" można zobaczyć m.in. zapleśniałą kawę ze Starbucksa i skamieniałą ze starości kanapkę. W innych nagraniach na kanale streamer pokazuje również "współlokatorów", czyli imponujących rozmiarów karaluchy biegające wśród resztek jedzenia. Komentujący odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że dziewczyna jednak nie stawiła się na umówione spotkanie.

Związki między czystością a zdrowiem psychicznym

Mimo, że nagranie powenvy ewidentnie ma charakter autoironiczny, warto wiedzieć, że niemożliwość utrzymania czystości w swoim otoczeniu może być niepokojącym objawem. Zwłaszcza, jeśli pojawia się u nas lub naszych bliskich nagle.

Magazyn "The New York Times" opublikował na początku 2023 r. artykuł na temat "depression rooms" (depresyjnych pokoi), które również bywają wiralami na YouTube i TikToku. Tekst przybliżał czytelnikom zbadane naukowo powiązania między czystością a zdrowiem psychicznym.

Artykuł cytuje psychologa z Uniwersytetu Florydy. Dr Shmidt zwraca uwagę, że osoby w epizodach depresji "często są tak wyczerpane psychicznie i fizycznie, że nie czują się na siłach, by zadbać o siebie lub swoje otoczenie. Po prostu nie są w stanie zaangażować się w sprzątanie i utrzymanie domu w czystości".

Depresja nie jest jedyną przypadłością, której objawem może być skrajne zaniedbanie siebie i swojego otoczenia. Z kolei na drugim krańcu skali są osoby o obsesyjnym stosunku do czystości i sprzątania, który również nie jest optymalny z punktu widzenia dobrostanu psychicznego.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Fggff,zgłoś
😳Jak to?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Brud w pokoju dziecka to zawsze brud w pokoju matki
Odpowiedz
1Zgadzam się4Nie zgadzam się
ateistka,zgłoś
Psychiatra potrzebny i to już!!!!!
Odpowiedz
8Zgadzam się1Nie zgadzam się