Rekruter-dziaders krytykuje Gen Z

Rekruter-dziaders narzeka na Gen Z. Ze smutku i żalu chce się upić

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
08.11.2023 15:30

Rekruter podzielił się na X (Twitterze) frustracją wynikającą z prowadzenia rozmów o pracę z osobami z rocznika 2000 i powyżej. Jest poważnie załamany.

Gen Z to osoby, które urodziły się (to zależy od źródła) w przedziale od 1995 do 2012 r. Jaki z tego wniosek? W dużej części to osoby, które są już dorosłe, pracują i wydają pieniądze. To konsumenci, którzy nie od wczoraj funkcjonują na rynku pracy. Coraz więcej firm zaczyna to nie tylko rozumieć i akceptować, ale również wykorzystywać. Choćby w kampaniach marketingowych, które kierowane są ściśle do Zetek, czyli do 40 proc. populacji.

Nie skłamię, jeśli powiem, że Zetki są przyszłością. Nie ma w tym nic odkrywczego. Życie się toczy, jedno pokolenie zastępuje następne i czy to się komuś podoba czy nie, to właśnie Gen Z już wkrótce będzie stanowić trzon pracowników, a nawet pracodawców i przedsiębiorców w Polsce.

Ich (nasza) etyka pracy zastąpi stawianie idei na piedestale. Ważniejsze od pracy per se okażą się work-life balance, spokój, adekwatne wynagrodzenie, czas dla siebie i bliskich. I (oby) już wkrótce nikt się z tego powodu nie dziwił.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Rekruter-dziaders krytykuje Gen Z
Rekruter-dziaders krytykuje Gen Z (canva)

Rekruter narzeka na kandydatów z generacji Z. Nieładnie

Na X (Twitterze) swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zatrudniania osób z generacji Z podzielił się rekruter (wyjaśnił też, że miał na myśli roczniki powyżej 2000 r.). Przeprowadzenie dosłownie kilku rozmów o pracę skwitował nadzwyczaj gorzko.

Gdybym się nie odzywał przez kilka najbliższych dni to znaczy, że się zachlałem.

trwa ładowanie posta...

Niemiło, niezręcznie, nieprofesjonalnie. Na szczęście to nie tylko moja refleksja - wiele osób prędko podjęło próbę wyjaśnienia rekrutera z X.

Kto Pana oddelegował na odcinek ameb?

- spytał internauta.

To Wy nas wychowaliście xD

- kwituje deZeZed.

Ludzie skończyli się na 1985, potem było już gimnazjum i tylko gorzej

- ironicznie dodaje użytkownik X.

Gen Z chce godnych warunków pracy. Dramat, skandal, szok i niedowierzanie

Trzeba to powiedzieć - Gen Z to nie jest model bez wad. To ludzie - będą wśród nich leserzy, lenie, osoby niesamodzielne lub dopiero samodzielności się uczące. Tak samo jak w innych pokoleniach. Większej różnicy nie ma. Może poza tą, że młodzież nie stygmatyzuje kogoś, kto powie, że nie będzie tyrał za 18 zł za godzinę, skoro obecna stawka minimalna to 23,50 brutto.

W wątku nie brakuje jednak ludzi łaknących poniżenia młodzieży.

Zainteresowania tych ludzi? Netfliks, zdrowe powietrze, prawa kobiet i osób LGBTQ?

- twierdzi internauta Wąski.

To chyba miał być przytyk, ale poważnie - gdzie wady? Seriale to normalne zainteresowania, ale faktycznie to filmy Tarantino i kino w stylu "Fight Clubu" są wyznacznikiem koneserów sztuki. Aktywizm? Pfff.

U mojego kolegi w służbie był taki ananas, co pie*dolnął kwitami w piątym miesiącu, bo powiedział, że on już uzbierał na komputer... Chłopy w szoku

- dodaje użytwkonik Pepe.

Cel osiągnięty? Gdzie problem - szczególnie, jeśli pracownik był młody i potrzebował sobie jedynie dorobić do zachcianki?

Skoro oni są przyszłością tego kraju, to ten kraj nie ma przyszłości

- pewnie głosi Piotr.

Argumentów brak. To przecież oczywiste.

Gen Z kontra dziadersi

Konflikt pokoleniowy zapewne jest nieunikniony. Warto jednak zauważyć, jak prowadzona jest ta podjazdowa wojenka. Młodzież może wypomnieć boomerom, że ci mają problem z podłączeniem rzutnika, zrobieniem przelewu bankowego czy ściągnięcia aplikacji. W formie ataku? Raczej w ramach zadośćuczynienia za kpiny, że nie wiedzą, co to kaseta VHS, nie radzą sobie z wstawieniem pralki czy wykonaniem dosłownie jakiegokolwiek innego zadania. Być może boomerzy słyszeli od poprzedniego pokolenia, że zaprzepaszczą przyszłość Polski, ale serio - nie ma absolutnie żadnej potrzeby, żeby takimi tekstami szczuć się w zamkniętym kręgu pretensji i uraz.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2