Młode pokolenie jest w stanie dużo poświęcić dla środowiska

Wszystko jasne. Młodzi poświęcą wiele dla środowiska

Źródło zdjęć: © Getty Images
Natalia Witulska,
27.10.2023 11:30

Sondaż YouGov nie zostawia żadnych wątpliwości. Młode pokolenie jest w stanie zrezygnować z wielu rzeczy. Wszystko po to, aby pomóc planecie w czasach kryzysu klimatycznego.

Przyszło nam żyć w czasach, w których planeta umiera na naszych oczach. Kryzys klimatyczny to nie żarty, a coś, z tym należy walczyć. Młode pokolenie rozumie to bardzo dobrze. Z sondażu YouGov przeprowadzonego dla "The Guardian" wynika, że jego przedstawiciele są gotowi zrezygnować z wielu przywilejów, aby polepszyć kondycję planety.

Młode pokolenie poświęci dużo dla dobra planety

Badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Szwecji. Z ankiety wynika, że przedstawiciele młodego pokolenia są bardziej skłonni, aby wprowadzić duże oraz znaczące zmiany stylu życia. Okazuje się jednak, że niechętnie stawialiby na mniejsze gesty.

Z sondażu dla "The Guardian" wynika również, że młodzi obawiają się spowolnienia gospodarczego. Są przekonani, że w ciągu przyszłej dekady nie będą w stanie kupić domu bądź mieszkania. Badanie pokazuje też jasno, że obawy ekonomiczne zniechęcą ich do założenia rodziny w ciągu najbliższych 10 lat.

Wyniki sondażu
Wyniki sondażu (The Guardian , teguardian.com)

Badanych spytano, co są w stanie poświęcić, aby pomóc planecie w kryzysie klimatycznym. Dane pokazują, że 28 proc. osób w wieku od 18 do 24 lat i 30 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat powiedziało, że byliby skłonni (lub są tego pewni) mieć mniej dzieci niż planowali.

Młode pokolenie nie widzi również problemu z rezygnowania z samochodu. Okazuje się, że aż 54 proc. respondentów w wieku od 18 do 24 lat odpowiedziało, że woli chodzić pieszo, jeździć na rowerze lub korzystać z transportu publicznego. Zaledwie 21 proc. Europejczyków w wieku od 18 do 24 lat jest skłonnych zrezygnować z jedzenia mięsa.

Źródło: theguardiam.com, Rzeczpospolita

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0