x

Wyzwolone Gen Z. Rezygnują z pracy na oczach tysięcy widzów

Źródło zdjęć: © canva
Oliwia Ruta,
19.03.2024 14:15

W internecie pojawił się nowy trend. Obecnie na zagranicznym TikToku ogromną popularnością cieszą się relacje z rzucanie pracy. Wiele osób z pokolenia Z wyznaje zasadę, że to praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy. Wyzwoleni pracownicy motywują siebie nawzajem do zmian.

Osoby z pokolenia Z nie dają pomiatać sobą w pracy. Wielu z nich cechuje się dużą pewnością siebie i jasnymi wymaganiami od pracodawcy. Młodzi uciekają od toksycznych środowisk i chętnie zmieniają firmę, gdy coś im nie odpowiada. Duże pojęcie o nowych technologiach czy łatwość poruszania się w mediach społecznościowych ułatwia im szukanie idealnych rozwiązań.

Wyzwolone Zetki składają wypowiedzenia

Odejście z pracy wiąże się z pewnymi zmianami w życiu. Decyzja o złożeniu wypowiedzenia nie zawsze spowodowana jest nieprzyjemną atmosferą w firmie. Czasem powód to chęć dalszego rozwoju. Wiele Zetek szczyci się nowym rozdziałem w życiu. Jedna z internautek chwali się: "Zrobiłam to! Odeszłam z pracy. Czuję się tak niesamowicie wolna i szczęśliwa. Nie wiem, co będę robiła dalej, ale jeśli mnie znacie, wiecie, że od prawie roku przymierzałam się do tej decyzji".

trwa ładowanie posta...

Na zagranicznym TikToku ogromną popularność zyskują filmiki ze składania wypowiedzeń. Ludzie z pokolenia Z wrzucają nagrania z internetowych calli czy stacjonarnych rozmów z pracodawcami. Niektórzy transmitują na żywo przebieg rzucania pracy lub przygotowanie odpowiednich dokumentów czy maili. Wszystko publikują pod hasztagiem "quittok".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyrzucili go z Top Model. "Zarapowałem im". Ziętkowski o kulisach życia TikTokera

Na TikToku pojawia się coraz więcej relacji z odchodzenia z pracy

Tiktokerka Christina Zumbo złożyła wypowiedzenie z pracy podczas transmisji na żywo. Live'a oglądało wtedy ok. 140 tys. osób. Dziewczyna przyznała, że: "Podjęcie tej decyzji było bardzo trudne. Czułam, że zawiodłam swój zespół i menadżera. Bałam się, że zostanę bez źródła dochodu, że moje kwalifikacje nie będą wystarczające na ten burzliwy rynek pracy".

trwa ładowanie posta...

Podobnie postąpiła 29-letnia Marisa Jo Mayes. Dziewczyna opublikowała relację z kilku minut przed rozmową z szefem, podczas której miała złożyć wypowiedzenie. Decyzję podsumowała słowami: "Miałam niezłą pensję, mogłam podróżować i pracować z największymi nazwiskami w branży, ale czułam się nieszczęśliwa. Nigdy wcześniej nie byłam tak wypalona. Myślałam tylko o pracy, stres odbijał się na moim zdrowiu - mówiła w rozmowie z BBC".

Źródło: Kobieta Gazeta.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0