Incele kochają te filmy

Incele kochają te filmy. David Fincher nie wie, jak im pomóc

Źródło zdjęć: © kadr z filmu "Fight Club"
Maja Kozłowska,
31.10.2023 14:15

Incele to określenie mężczyzn, którzy utrzymują mimowolny celibat. Są przekonani o własnej nieatrakcyjności, jednocześnie ich poglądy charakteryzują się mizantropią, mizoginią, nierzadko rasizmem.

Incel jest słowem o negatywnej konotacji, a jednocześnie członkowie tej grupy mocno się z nią identyfikują. Mają trudności ze znalezieniem romantycznej lub seksualnej osoby partnerskiej, a winą za nieudane podboje miłosne obarczają kobiety.

Incele żywią przekonanie, że płeć żeńska ma wygórowane oczekiwania wobec mężczyzn, jednocześnie przeważnie opowiadają się za "tradycyjnym" podziałem ról w związku. Czy trudno się dziwić, że kobieta, która ma zajmować się domem, oczekuje, że mężczyzna będzie zarabiać przynajmniej 10 tys. zł na rękę?

Incele wrogo podchodzą do feminizmu, ale popierają ruchy na rzecz praw mężczyzn. W niektórych względach społeczność inceli jest bardzo zbliżona do wyznawców red pillu.

Incele afirmują męskość - stworzyli choćby kreację Chada i Gigachada, czyli idealnego wzoru męskości. To wysocy i przystojni faceci z doskonałą sylwetką, którzy przyciągają kobiety i onieśmielają innych gości.

Gigachad
Gigachad (pinterest)

Incel movie - jakie filmy pasowałyby do gatunku? Automatyczny red flag

Jeśli ktoś ci powie, że ten film należy do jego ulubionych - uciekaj. Oczywiście należy potraktować to z przymrużeniem oka. Skreślenie kogoś za lubienie "Pulp Fiction" wydaje się jednak nieco przesadną reakcją, jakkolwiek nie byłaby to przehype'owana produkcja.

Problem zaczyna się niekoniecznie w sympatii do konkretnych filmów, ale w idealizowaniu ich bohaterów. Jeśli ktoś stawia za wzór Tylera Durdena z "Fight Clubu", raczej nie należy spodziewać się po nim umiejętności budowania zdrowych relacji. To jest prawdziwy red flag, którego lepiej nie ignorować.

W czołówce filmów, które są doceniane w incelskiej społeczności, znajdują się oczywiście "Fight Club", "Joker", "American Psycho" i "Taksówkarz". W ich upodobania wpisuje się także "Nocny Strzelec", "Dom, który zbudował Jack", "Her", "Drive" czy "Donny Darko".

Z nowszych produkcji "Nie martw się, kochanie" jest wizją, która totalnie mogłaby zrodzić się w głowie zakompleksionego incela. Film przypuszczalnie zyskał sporo fanów wśród "samców Beta".

Nie martw się, kochanie - Oficjalny zwiastun #1 PL

David Fincher jest przerażony. "Nie wiem, jak pomóc ludziom, których idolem jest Tyler Durden"

W rozmowie z "The Guardian" reżyser powiedział, że nie jest odpowiedzialny za to, jak ludzie interpretują jego film. Wcześniej padło stwierdzenie, że "Fight Club" stał się kamieniem milowym dla skrajnie prawicowych środowisk.

David Fincher stanowczo odciął się też od środowisk incelskich, które obrały sobie "Fight Club" za film zmieniający życie.

Nie potrafię sobie wyobrazić, że ludzie nie rozumieją, że Tyler Durden jest negatywną postacią i wywiera zły wpływ. Nie wiem, jak na to zareagować. Nie wiem, jak pomóc ludziom, którzy tego nie rozumieją

- dodał Fincher.
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Al Pacino,zgłoś
Jezu jakie ja teraz bzdury przeczytałem, skrajna lewica to naprawdę jakiś inny stan umysłu. Tak lubię film Fight Club za swoją skompleksowaną fabułę, plot twist, reżyserię i odczucia jakie przy nim mi towarzyszyły, uważam, że film jest idealnym przykładem, że każdy z mężczyzn ("inceli") ma swoją drugą stronę, którą może obudzić i stać się lepszym człowiekiem. W tym oto filmie główny bohater jest zwykłym korpo szczurem i nic nie zamierza z tym zrobić co doprowadza go do kompletnego szaleństwa i momentu w którym to nie potrafi zapanować nad swoim alter ego bo jest zbyt słaby, co kończy się tym, że popełnia samobójstwo. Tyler Durden nie jest moim przykładem i nigdy nie był, po prostu uważam, że film niesie ze sobą głęboki przekaz i jest pożyteczny. David Fincher mówiąc, że nie wiem jak im pomóc przekazuje to do osób, których zdaniem Durden jest idolem, a nie do osób lubiących ten film. Tak lubie też taksówkarza, bo jest to film który również próbuje ostrzec mężczyzn, z którym wiele osób potrafi się utożsamić i który był świetnym lekiem na nieudacznictwo Paula Schradera (scenarzysty) lubie też masę innych filmów, jeśli według tej osoby, która to pisze jestem incelem to niech będę, jeśli ta osoba uważa, że kryzys męskości, męska samotność i samobójstwa mężczyzn to jeden wielki żart to ja też tą osobę mam za jeden wielki żart. A i większość mężczyzn nie zarabia 10K na miesiąc więc mówiąc, że kobiecie za siedzenie na dupsku z dziećmi i przebieranie pieluchy należy się najwyższy statusem mężczyzna na świecie to już są wygórowane standardy, potem może jeszcze rozwód matka zabiera dzieci, bierze, alimenty od męża, niektóre to jeszcze chcą dostać pieniądze za wychowywanie tych dzieci a mąż zostaje z niczym. Większość mężczyzn chce po prostu założyć normalną rodzinę, gdzie obaj rodzice pracują i jest dużo dzieci ale kobiety na większość niestety nie lecą i najwyraźniej też nie chce im się pracować a jak mają wielkie kariery to niech nie oczekują, że będą miały faceta 10/10 20K na miesiąc przedsiębiorce czy kogoś innego bo tacy przeważnie wolą żony do wychowania dużo dzieci bo mają już pieniądze. Chociaż jeśli każda chce faceta z najwyższej półki to ja im życzę powodzenia, tylko, żeby po 40 jak nikogo nie znajdą nie zmieniły zdania, że wystarczył tamten marcin, który 5K zarabiał. To koniec już za dużo się opisałem pod tym shit artykułem. Życzę miłego dnia każdemu kto to czyta:).
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Świetny film. Artykuł to wypociny feminazistowskiej małej dziewczynki. Która próbuje nieudolnie mścić się na mężczyznach za swoje ułomnisci.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Wanda,zgłoś
Kaja jest bardzo nieszczęśiwym człowiekiem od urodzenia swojego dziecka i dlatego taka jest.Sama nie umie czerpać radości to innych tępi. Kaja nie posiada nic co empatią jest.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4