Janusz Kowalski walczy z ideologią gender w szkołach w Opolu

Poseł szczuje na gender. "To pierwszy krok kampanii politycznej"

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
11.08.2023 13:45

Janusz Kowalski po raz kolejny zwrócił się przeciwko placówkom, które uplasowały się wysoko w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Wiceminister ostrzega przed niebezpieczną "ideologią gender". Organizatorzy rankingu podjęli działania przeciwko nienawistnej narracji polityka.

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, podobnie jak Barbara Nowak, ostatnimi czasy przepala cenny czas i angażuje się w sprawy społeczne, które aktualnie nie powinny znajdować się na liście jego priorytetów. Polskie rolnictwo obecnie znajduje się w nie najlepszej sytuacji: bardzo nierówna pogoda oraz naciski Komisji Europejskiej na otworzenie granic na produkty z Ukrainy mogą spowodować kryzys na krajowym rynku.

Polityk ma jednak bardziej palące problemy do rozwiązania - na przykład kwestię szkół, które są przyjazne dla mniejszości. Janusz Kowalski po raz kolejny przypuścił atak na placówki, które znalazły się wysoko w krajowym Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Kowalski zapowiedział, że wyśle list do dyrektorek i dyrektorów wszystkich szkół z "apelem o ochronę dzieci przed szkodliwą ideologią gender"

Janusz Kowalski kontra liceum w Kędzierzynie-Koźlu. Aktywiści (i dyrektorzy) mu nie odpuszczą

Poseł Suwerennej Polski we wpisie na Twitterze twierdzi, że zamiast nauki w szkole w Kędzierzynie-Koźlu odbywa się festiwal "genderowej propagandy", a uczniowie placówki poddawani są "genderowej indoktrynacji". Szczególnie ironiczna może wydać się owa indoktrynacja, biorąc pod uwagę, jakiego rodzaju informacje zamieszczane są w zaaprobowanym przez rząd podręczniku do "HIT 2".

trwa ładowanie posta...

"To pierwszy krok kampanii politycznej pełnej nienawiści szerzonej przez Zjednoczoną Prawicę. Stanowczo sprzeciwiamy się politycznej kampanii wyborczej angażującej szkoły. Apel wiceministra Kowalskiego to szerzenie nienawiści oraz dezinformacji w szkołach, a nie ochrona dzieci"- ocenia Dominik Kuc, jeden z organizatorów Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ z Fundacji GrowSPACE.

"Nie istnieje coś takiego jak 'ideologia gender'. Zamiast ochrony dzieci dostajemy atak na dzieci i młodzież, ponieważ to one będą cierpieć najbardziej na politycznej kampanii. Będziemy apelować w Kuratorium Oświaty o działania prewencyjne, aby zatrzymać spiralę nienawiści i dezinformacji wobec szkół. Nie ma naszej zgody na wykorzystywanie młodzieży LGBTQ+ jako zakładników i zakładniczki kampanii wyborczej - dodał Kuc.

Organizatorzy
Organizatorzy (Licencjodawca)

Ogień trzeba zwalczać ogniem? Fundacja GrowSPACE zgłasza sprawę do opolskiego kuratora oświaty

Janusz Kowalski napisał list do dyrektorów szkół w woj. opolskim, ale organizatorzy Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ poszli o krok dalej i sprawę zgłosili do... opolskiego kuratora oświaty Michała Sieka.

Wzywają go do:

  • natychmiastowego potępienia działań politycznych wiceministra Janusza Kowalskiego,
  • zabezpieczenia szkół przed negatywnymi skutkami kampanii wyborczej,
  • zapobiegania dalszego szerzenia nienawiści wobec mniejszości w szkołach,
  • wydania oświadczenia dla dyrektorów i dyrektorek szkół ze sprostowaniem informacji na temat tzw. "ideologii gender".

- Te gorszące działania to nic innego jak rozpoczęcie kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, której ponownie, głównym filarem jest przyzwolenie na mowę nienawiści. Podnoszenie ręki na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nie ma nic wspólnego z ich ochroną, wręcz przeciwnie będą miały negatywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w szkołach oraz na stan zdrowia psychicznego - mówi Gabriela Gładyszewska, jedna z organizatorek Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ z Fundacji GrowSPACE.

- Proszę postawić się w sytuacji osoby uczniowskiej, która dowiaduje się o próbie zastraszania i szczucia na jej/jego szkołę, w której przez lata swojej edukacji odczuwa bezpieczeństwo, akceptację i otwartość na różnorodność. Świat takiej młodej osoby może się zawalić przez kolejną próbę ugrania politycznych korzyści, kosztem zapewnienia podstawowych potrzeb dzieci i młodzieży w szkołach - dodaje aktywistka.

- Niepokojącym faktem może być to, że jak wynika z raportu Fundacji GrowSpace, w województwie opolskim aż 26,91 proc. szkół nie posiada psychologa/żki szkolnej. Tam dzieci i młodzież nie będą mogły znaleźć pomocy np. po potencjalnie traumatycznych próbach dyskryminacji społeczności LGBTQ+ - komentuje gorzko Gładyszewska.

Organizatorzy Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+
Organizatorzy Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ (growSPACE)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 73
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 50
Romek,zgłoś
My jesteśmy z Opola i też nie mamy dla niego szacunku. Ostatnio podrzucane na jego polecenie do skrzynek pocztowych przedwyborcze gazetki agitacyjne lądowały w zsypach na śmieci.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
zolog,zgłoś
A naukowcy twierdzą, że "neandertale" dawno temu wyginęły.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Baca,zgłoś
Osoba uczniowska... Nie popieram Janusza, ale takie coś mnie śmieszy.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 27