Jaki jest idealny typ faceta? Internauci określają go jedzeniem

Jaki jest idealny typ faceta? Internauci określają go nazwą jedzenia

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
24.06.2024 15:45

W internecie panuje trend określania mężczyzn za pomocą nazw jedzenia. Wielu użytkowników mediów społecznościowych nie ma pojęcia, co oznaczają specyficzne nazwy. Peanut Butter, Vanilla, Granola czy Soy boy? Którym typem faceta jest twój partner?

TikTok, w przeszłości działający pod nazwą Music.ly, to platforma społecznościowa, która w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Aplikacja umożliwia użytkownikom tworzenie, udostępnianie i przeglądanie filmików.

trwa ładowanie posta...

Dawniej użytkownicy TikToka głównie tańczyli do popularnych piosenek. Obecnie treści na platformie są dużo bardziej zróżnicowane. Można tam znaleźć śmieszne filmiki, kontent commentary, codzienne vlogi, trendy, wyzwania oraz dużo, dużo więcej. Treści opublikowane na TikToku rozprzestrzeniają się z zawrotną prędkością po internecie. W aplikacji pojawił się nowy trend. Kim są Peanut Butter, Vanilla, Granola czy Soy boy?

Peanut Butter vs. Granola boy

Określenie Peanut Butter boy wywodzi się z serii bajek dla dorosłych "BoJack Horseman". W animowanej kreskówce z 2014 r. jedną z głównych roli grał pies Mr. Peanutbutter. Postać jest z pozoru pozytywna i przyjacielska, natomiast w głębi jest niedojrzała i powierzchowna. W jednym z odcinków bohater zdradził swoją dziewczynę, która była dużo młodsza od niego. W trakcie serialu obserwujemy, że jego szeroki uśmiech to tylko przykrywka, aby zachować pozory idealnego życia. Większość rzeczy robi dla poklasku.

Jaki jest idealny typ faceta? Internauci określają go jedzeniem
Jaki jest idealny typ faceta? Internauci określają go jedzeniem (Canva)

Granola boy to zupełne przeciwieństwo Peanut Butter boy'a. Ten typ mężczyzny jest ogromnie pożądany i opisywany jako ideał. Wielu przepada za wysokimi brunetami o wysportowanej sylwetce. Użytkownicy TikToka typują, że mógłby mieć dad type wąsa. Dodatkowo powinien podążać za trendami modowymi - oversizowe koszule, swetry czy bluzy koniecznie kupione w second-handzie to zdecydowanie jego bajka. Jego zainteresowania to wszelkie sporty na powietrzu, a jak dieta to tylko roślinna.

Vanilla boy vs. Soy boy

Vanilla boy to z kolei istny tradycjonalista. Mężczyzna dba o harmonię w związku, jest dobry dla drugiej połówki, ale nic poza tym. Jest zwyczajny, stabilny, nigdy nie robi odstępstw od normy. Dąży do stworzenia przykładnej i książkowej relacji, w której nie ma miejsca na spontaniczność. Dla jednych będzie idealnym kandydatem na męża, a drugich odstraszy nudą.

Jaki jest idealny typ faceta? Internauci określają go jedzeniem
Jaki jest idealny typ faceta? Internauci określają go jedzeniem (Canva)

Dawniej twierdzono, że soja wpływa na poziom męskości u mężczyzn. Uważano, że spożywanie produktów takich jak mleko sojowe czy tofu ma ich feminizować. Mimo że nie istnieją żadne dowody naukowe na trafność tego stwierdzenia, to w internecie pojawiło się określenie takie jak Soy boy. W ten sposób nazywa się mężczyzn pozbawionych stereotypowo męskich cech. Ten typ facetów jest bardzo delikatny, emocjonalny oraz czuły w relacjach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0