Owoce w USA nie mają smaku? Polacy chwalą się swoimi

Owoce w USA nie mają smaku? Polacy chwalą się swoimi

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
01.06.2024 17:00

W sieci pojawiła się masa filmików krytykujących Stany Zjednoczone. Wielu internautów dokucza mieszkańcom kraju, ponieważ tamtejsze owoce nie mają smaku. Duża część Polaków, która wraca z wakacji w USA narzeka na tłuste oraz przetworzone jedzenie. Chwalenie się soczystymi owocami stało się trendem na TikToku?

Stany Zjednoczone słyną z tłustego i przetworzonego jedzenia. Żywienie mieszkańców kraju znacznie różni się od tego praktykowanego w Europie. W tamtejszych sklepach brakuje świeżego pieczywa czy aromatycznych warzyw i owoców. Przetworzone produkty są dużo tańsze od pełnowartościowych, dlatego wielu Amerykanów decyduje się na gorszej jakości jedzenie. Z tego powodu kraj boryka się z problemem otyłości oraz nadwagi.

Użytkownicy TikToka chwalą się owocami?

Na TikToku pojawiła się masa filmików, w których Europejczycy chwalą się świeżymi owocami. Nagrania nawiązują do jedzenia serwowanego w Stanach Zjednoczonych. Wielu Polaków, którzy wrócili z wakacji w USA skarży się na tamtejszą żywność. Zarzuty dotyczą głównie owoców i warzyw, którym brakuje smaku oraz koloru. Najczęściej mówi się o truskawkach. W naszym kraju normą jest to, że owoc po przekrojeniu jest czerwony. W USA, pomimo imponujących rozmiarów truskawek czy borówek, te w środku są białe.

trwa ładowanie posta...

Mieszkańcy USA przyjmują krytykę?

Pewna użytkowniczka TikToka przyłączyła się do nowego trendu. Mieszkanka Stanów Zjednoczonych również nie rozumie, dlaczego owoce w kraju są wyblakłe i pozbawione smaku. Jako przykład podała truskawkę. Na filmiku przekroiła ją na pół. Jej oczom ukazał się biały miąższ owocu.

trwa ładowanie posta...

Wielu oburzonych Amerykanów skomentowało jej tiktoka: "one są jeszcze nie dojrzałe", "to taka odmiana", "mieszkam w USA i nigdy takich nie spotkałam". Byli również tacy, którzy zgadzają się z kobietą: "są przyśpieszane i podlewane, żeby były większe i zbierane trochę za wcześnie", "Dzieje się tak po prostu dlatego, że są zbierane i sprzedawane, zanim dojrzeją. Uprawiamy własne. Ogromna różnica w smaku. W całości są czerwone", "ja już przestałam kupować truskawki, bo się mocno zawiodłam".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0