Prostracja ocenia książkę Najjjki

Prostracja ocenia książkę Najjjki. "Czy twoim ghostwriterem było dziecko?"

Źródło zdjęć: © YouTube
Oliwia Ruta,
04.04.2024 12:00

Julia Bojaruniec, w internecie znana jako "Prostracja", opublikowała kontrowersyjny film. Na jej kanale pojawiła się recenzja książki zatytułowanej "Niezapominajka", której autorem jest Natalia Ruś "Najjjka". Youtuberka nie szczędziła mocnych słów. Wielokrotnie podkreślała, że książka brzmi, jakby "pisało ją siedmioletnie dziecko".

Natalia Ruś, działająca pod pseudonimem "Najjjka", to katolicka influencerka. Dziewczyna słynie z kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi. Youtuberka wielokrotnie poruszała tematy takie jak współżycie przedmałżeńskie, masturbacja, antykoncepcja czy społeczeństwo LGBT+. Jej opinie w większości przypadków wzbudzają niemałe oburzenie wśród internautów.

Najjjka wydała książkę

W marcu zeszłego roku Najjjka wydała książkę zatytułowaną "Niezapominajka". Wszystko odbyło się na zasadzie selfpublishingu, czyli bez udziału wydawnictwa. Youtuberka sama przygotowała treść, okładkę oraz wszystkie elementy techniczne. Aby kupić książkę, należy napisać do influencerki na Instagramie i poprosić o wysyłkę. Lektura nie jest dostępna ani w stacjonarnych, ani w internetowych księgarniach.

trwa ładowanie posta...

Prostracja zrecenzowała książkę Najjjki

Julia Bojaruniec, działająca pod pseudonimem "Prostracja", to popularna youtuberka, która tworzy kontent commentary. 3 kwietnia na swoim kanale opublikowała kontrowersyjny materiał. Postanowiła zrecenzować książkę "Niezapominajka", której autorką jest Najjjka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJKA NAPISAŁA "KSIĄŻKĘ"

Prostracja już od samego początku zwraca uwagę na największy mankament książki, czyli nieskładne tworzenie zdań. Dodatkowo w tekście znalazła wiele błędów interpunkcyjnych, a nawet ortograficznych. Youtuberka zauważa, że: "Najjjka czasem zwraca się do mnie, używając męskich końcówek, a czasem żeńskich końcówek i naprawdę nie wiem, z czego to wynika". Ktoś w komentarzach pod filmem żartuje: "Osoby niebinarne czasem używają raz męskiego, raz żeńskiego zaimka. Bardzo progresywne ze strony Najjjki".

Najjjka pisze, jakby miała siedem lat?

Youtuberka nie ukrywa, że czytanie książki Najjjki "było bardzo męczące". Nie tylko z powodu oczywistych prawd przedstawionych w felietonach, ale głównie przez jej styl pisania: "Czy twoim ghostwriter było dziecko? Poziom, na którym zostało to napisane, leży o wiele niżej, niż jakaś przypadkowa rozmowa na Messengerze".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Na koniec prostracja apeluje do youtuberki: "Natalka, jeśli oglądasz to, to jakbyś chciała kiedyś coś jeszcze pisać, to ja ci życzę dużo powodzenia, ale daj to komukolwiek przeczytać przed tym, jak wyślesz to obcym ludziom. Gdyby chociaż twoja mama to przeczytała, to może nie byłoby tylu byków, tylu fatalnych baboli, które odbierają ci jakąkolwiek wiarygodność".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2