Hulajnoga sama wróci do domu? Rewolucja za rogiem
Osoby jeżdżące na hulajnogach elektrycznych są już stałym elementem większości europejskich miast. Ogromna liczba tych jednośladów zalega na ulicach i chodnikach. Nasi zachodni sąsiedzi mają pomysł, jak sobie z tym poradzić.
Mimo że debata dotycząca tego, czy hulajnogi elektryczne powinny jeździć po ulicach dużych miast, czy też nie wciąż trwa, te jednoślady są stałym elementem naszego życia. Codziennie mijamy setki osób, które poruszają się po metropoliach, korzystając właśnie z tego sprzętu. Niestety, często zdarza się, że ludzie nie dbają o wspólną przestrzeń. Zostawiają hulajnogi gdzie popadnie, często przewrócone, brudne, co doprowadza do ich zepsucia.
Podobne
Niemieccy naukowcy chcą znaleźć sposób na to, aby hulajnogi elektrycznie nie leżały byle gdzie. Wpadli na pomysł, aby skorzystać z technologii polegającej na autonomicznej jeździe. To zagwarantowałoby, że jednoślady samodzielnie wrócą na miejsce, z którego chętni będą mogli ruszyć w docelową destynację.
Niemcy chcą wprowadzić samojeżdżące hulajnogi elektryczne
Niemieccy naukowcy już od dłuższego czasu prowadzą badania nad tym, jak poradzić sobie z hulajnogami, które zostały porzucone w przypadkowych miejscach. Chcą ułatwić życie pracownikom firm, którzy muszą jeździć po całym mieście i doprowadzać sprzęt w odpowiednie miejsce, gdzie może się naładować. Jest to dla nich uciążliwe oraz często bardzo trudne, gdyż ludzie potrafią porzucić hulajnogi w najdziwniejszych lokalizacjach.
ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!
Badania prowadzą Robin Strässer i David Meister z Uniwersytetu w Stuttgarcie. W rozmowie z mediami pochwalili się stworzeniem samobalansującej hulajnogi elektrycznej, która dodatkowo umożliwia zdalne sterowanie. Podkreślają jednak, że projekt wciąż znajduje się na etapie rozwoju. Nie określają, kiedy dokładnie tego rodzaju jednoślady znajdą się na ulicach niemieckich miast.
Pojazdy, które projektują ww. naukowcy, posiadają specjalne koła w postaci metalowych tarcz. Są one w stanie wytwarzać moment obrotowy. To sprawia, że hulajnogi nie przechylają się i mogą pozostać w pozycji pionowej. Jak informuje portal geekweek.interia.pl, naukowcy zaimplementowali w pojeździe dodatkowe czujniki ultradźwiękowe, które pozwalają hulajnodze na zatrzymywanie się w przypadku natrafienia na przeszkodę.
Największe wyzwanie dla niemieckich naukowców
Największym wyzwaniem dla niemieckich naukowców jest system, który należy stworzyć od podstaw. Specjalne oprogramowanie będzie musiało zbierać dane z czujników oraz sterować jazdą hulajnóg. Dodatkowo potrzebna jest implementacja rozwiązań, które pozwolą na dojeżdżanie do konkretnych lokalizacji. To musi odbywać się z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej.
Źródło: geekweek.interia.pl
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos