"Klej zostaje w domu!". Niemieccy aktywiści zmieniają strategię
Niemiecki oddział grupy aktywistów Ostatnie Pokolenie ogłasza zmianę strategii. Zamiast małych grup przyklejających się do asfaltu całe masy ludzi mają teraz sparaliżować ruch drogowy w kraju. Inauguracyjna akcja ma zostać przeprowadzona w połowie marca.
Ostatnie Pokolenie w zeszłym roku zasłynęło z przyklejania się do dróg w ramach protestu przeciwko stosowaniu paliw kopalnych. Były to małe grupy aktywistów, które stosowały różne mieszanki klejów, aby przykleić dłonie do asfaltu i utrudniać ruch. Niektórym groziła nawet amputacja. Niemiecki oddział grupy aktywistów właśnie ogłosił zmianę strategii.
Podobne
- Ekologiczny paradoks. Ostatnie Pokolenie niszczy auta elektryczne Tesli
- Aktywiści zatrzymani. Weszli na teren posiadłości premiera
- Aktywiści pomazali Bramę Brandenburską. "Czas na zmianę polityczną"
- Aktywiści rozlali krew na poznańskim rynku. Powód skłania do namysłu
- Aktywiści klimatyczni przykleili się do lotniska. Grozi im amputacja rąk
Ostatnie Pokolenie zmienia strategię
"Klej zostaje w domu!" - tym hasłem Ostatnie Pokolenie ogłosiło zmianę strategii. Niemieccy aktywiści zamierzają zastąpić małe grupy osób, które przyklejały się do dróg, masowymi protestami paraliżującymi ruch drogowy w całym kraju. Warto dodać, że grupa działa również w Polsce, a niedawno jej aktywistki oblały farbą warszawską Syrenkę.
- Sytuacja, w której opowiadamy się za bardziej sprawiedliwym światem, uległa zmianie. Klej zostaje na razie w domu - powiedziała rzeczniczka ruchu Clara Hinrichs na konferencji prasowej w Berlinie. - Chcemy otworzyć nowy rozdział i dlatego stawiamy nowe żądania, ponieważ wiemy, że zmiana nie nastąpi w kilku małych formach - podkreśliła.
Hand aufs Herz - Demokratie braucht Ehrlichkeit - Pressekonferenz [11.03.2024]
Aktywiści klimatyczni wyjdą na ulice bez kleju
Na swojej stronie internetowej działacze na rzecz klimatu wyjaśnili, że chcą teraz przejść od pojedynczych blokad ruchu do masowych wydarzeń na ulicach. Jednak ochotnicy mogą również dołączyć do protestu przeciwko polityce klimatycznej niemieckiego rządu z chodnika.
Działacze klimatyczni, wyjaśniając swoją zmianę strategii, wskazali, że nowa forma protestu zostanie wypróbowana po raz pierwszy w całych Niemczech 16 marca, w tym w Berlinie, Bremie, Fryburgu, Monachium i Lipsku.
Apel do prezydenta Niemiec
W ostatnich miesiącach i latach aktywiści domagali się reform mających ograniczyć zużycie paliw kopalnych. Hinrichs zaznaczyła, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz nie był w stanie sprostać ich żądaniom. Ostatnie Pokolenie apeluje teraz w tej sprawie do prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera. Według Hinrichs musi on zwrócić się do niemieckiego społeczeństwa w "przemówieniu do narodu", aby podkreślić powagę sytuacji. Podobny apel został skierowany w Polsce do Donalda Tuska.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku