Kaja Godek skomentowała śmierć skatowanego noworodka

Bezczelny wpis Kai Godek. Skomentowała śmierć skatowanego noworodka

Źródło zdjęć: © YouTube - Fundacja Życie i Rodzina / YouTube
Natalia Witulska,
21.06.2024 09:30

W czwartek 20 czerwca przykre wieści dotarły do nas z Gorzowa Wielkopolskiego. Życie stracił 19-dniowy noworodek, który został pobity. Policja zatrzymała rodziców dziecka i jego babcię. Sprawę skomentowała znana działaczka antyaborcyjna Kaja Godek. Zrobiła to w sposób niesamowicie nieczuły i bezczelny.

Kaja Godek to osoba, której raczej nie trzeba przedstawiać. Jest to bowiem najbardziej znana w Polsce działaczka antyaborcyjna oraz homofobka. Największą "sławę" przyniosły jej skrajne wypowiedzi. Regularnie porównuje osoby, które zdecydowały się przerwać ciążę do morderców. Osoby nieheteronormatywne nazywa zboczeńcami. Wraz ze współpracownikami z Fundacji Życie i Rodzina złożyła nawet w Sejmie projekt ustawy "Stop LGBT", który zakazywał m.in. zgromadzeń tęczowej społeczności, jednak został odrzucony.

W czwartek 20 czerwca Polakami wstrząsnęły przerażające wieści z Gorzowa Wielkopolskiego. Lekarze przekazali smutną informację, że skatowany 19-dniowy noworodek, który trafił do szpitala z pękniętą czaszką i odklejoną siatkówką, stracił życie. Medycy robili wszystko, aby go uratować, jednak obrażenia były za duże. W momencie, gdy wszyscy ludzie rozpaczali, a także składali kondolencje, Kaja Godek postanowiła skomentować sprawę w swoim stylu. Nawiązała do aborcji oraz ministry zdrowia Izabeli Leszczyny.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Kaja Godek skomentowała śmierć skatowanego noworodka

Kaja Godek słynie ze swojego kontrowersyjnego języka. Nie powinno więc nikogo zdziwić, w jakim stylu skomentowała sprawę skatowanego noworodka z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie mogła się powstrzymać, musiała nawiązać do aborcji, a wręcz zasugerować, że pobicie żyjącego dziecka jest równe z przerwaniem ciąży do 12. tygodnia jej trwania. Bo przecież o to walczą aktywistki, które chcą liberalizacji aborcji. Dostało się również Izabeli Leszczynie, która nałożyła karę na szpital, który odmówił wykonania terminacji ciąży.

"Rodzice, którzy bestialsko zakatowali 19-dniowego noworodka w Gorzowie, minimalnie się spóźnili. Gdyby 3 tygodnie temu zażądali zabicia dziecka, aborterzy nie mogliby odmówić. A w razie odmowy @Leszczyna nałożyłaby karę 550 tysięcy złotych" - napisała Kaja Godek na platformie X.

Kaja Godek skomentowała sprawę skatowanego noworodka
Kaja Godek skomentowała sprawę skatowanego noworodka (Kaja Godek , X)

Oprócz tego, że wpis Kai Godek jest niesamowicie nieczuły, to dodatkowo rozsiewa dezinformację. Po pierwsze, aborcja w Polsce jest praktycznie całkowicie zakazana, nikt więc nie dokonałby jej na matce skatowanego noworodka kilka tygodni temu. Po drugie, w tak zaawansowanej ciąży nie wykonuje się tego rodzaju zabiegów. Apelujemy więc o nieprzekazywanie fake newsów w mediach społecznościowych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 77
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 32
  • emoji smutek - liczba głosów: 16
  • emoji złość - liczba głosów: 1545
  • emoji kupka - liczba głosów: 276
Beata,zgłoś
Ona z każdym rokiem coraz bardziej fiksuje i nawet widać to na twarzy. Lata temu, jeśli dobrze pamiętam, jej wypowiedzi nie były tak zradykalizowane, czasami przyznawałam jej rację. Ktoś powinien jej pomóc, bo wyląduje w pomieszczeniu bez klamek, poważnie!
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
Jasio,zgłoś
Nie rozumiem tej jej bezpodstawnej nienawiści do reszty społeczeństwa tylko dlatego że los obdarzył ją chorym dzieckiem. Skoro ona ma z tego tytułu w życiu "pod górkę" to wszyscy inni też muszą mieć.
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
Tgoou,zgłoś
Artykuły strasznie sieją nienawiścią do tej pani, kto ma bronić tych bezbronnych dzieciaczków
Odpowiedz
6Zgadzam się15Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 397
Komentarze (397)
Powrót