Kaja Godek zna powód porażki PiS w wyborach

Kaja Godek zna powód porażki PiS. "Negocjowali z terrorystą"

Źródło zdjęć: © YouTube / YouTube
Weronika Paliczka,
07.11.2023 09:45

Kaja Godek zdiagnozowała porażkę Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem aktywistki pro-life PiS przegrał, bo "rozjechał się w sprawach fundamentalnych".

Porażka Prawa i Sprawiedliwościwyborach parlamentarnych zaskoczyła zwolenników partii. Opinię na temat wyniku wyborów wyraziła także Kaja Godek, aktywistka na rzecz pro-life. W felietonie opublikowanym w tygodniku "Do rzeczy" członkini zarządu Fundacji Życie i Rodzina tłumaczy, dlaczego PiS przegrał.

PiS negocjował z terrorystą

Zdaniem Kai Godek: "PiS przegrał, bo rozjechał się w sprawach fundamentalnych, m.in. w sprawie ochrony życia". Według aktywistki działacze Prawa i Sprawiedliwości byli zbyt pobłażliwi w sprawie dostępu do aborcji. Jak napisała Godek: "po historycznym zwycięstwie cywilizacji życia w postaci wyroku Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej", liderzy partii rządzącej "rozejrzeli się wokół i postanowili przekonywać, że wcale nie są aż tak bardzo za życiem".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Kaja Godek odniosła się do sprawy czarnych protestów: "obóz władzy zdecydował o podjęciu specyficznych negocjacji z terrorystą - najpierw nie opublikował wyroku TK (potrzebne, aby wyrok wszedł w życie), potem sam prezydent wysłał do Sejmu ustawę przywracającą eugenikę (nigdy nie został on skierowany do pierwszego czytania)" - przypomina aktywistka pro-life.

Członkini zarządu Fundacji Życie i Rodzina stwierdziła, że PiS sam doprowadził do pojawiania się protestujących na ulicach. "Gest życzliwości wobec ulicznych awanturników dawały im paliwo i utwierdzały w przekonaniu, że trzeba kontynuować akcje, bo przynoszą efekty."

Godek uważa, że podejście Prawa i Sprawiedliwości do aborcji oraz niepewność w decyzjach doprowadziła do utraty kilku tysięcy głosów od osób pro-life. Skrajni przeciwnicy aborcji nie zagłosowali na partię, która ich zdaniem mogłaby dopuścić do wejścia w życie ustawy aborcyjnej.

Źródło: DoRzeczy

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 135
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 14
  • emoji kupka - liczba głosów: 31
jaaaa f,zgłoś
dzielna dziewczyna ,z zasadami. daj nam Boże takich jak najwięcej
Odpowiedz
6Zgadzam się29Nie zgadzam się
POPIERAM P.GODEK W 100%
Odpowiedz
6Zgadzam się28Nie zgadzam się
kljh,zgłoś
Skrajni przeciwnicy aborcji nie zagłosowali na partię, która ich zdaniem mogłaby dopuścić do wejścia w życie ustawy aborcyjnej. To na kogo zagłosowali ?
Odpowiedz
16Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 54